Büyük Torbalı

Dogalgazda talep patlamasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dogalgazda talep patlamasi
246 Görüntüleme
02 Şubat 2010 - 22:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilçenin önde gelen dogalgaz firmalarindan Torbali Isi’da görev yapan Makine Mühendisi Yilmaz Erten Torbali’da son 4 ayda dogalgaz kullaniminin arttigini söyledi

KULLANIM kolayligi ve dogru kullanildigi takdir-de ekonomik olmasi Tor-balililarin dogalgaza olan ilgisini sürekli arttiriyor. Kis aylarinin yani sira halkin sicak su temin et-mek amaciyla ve ocakta tüp yerine dogalgaz kul-lanilm asi çok büyük avantajlar sagliyor. Geçti-gimiz yil dogalgazda ya-pilan yüzde 40’lik indiri-min ardindan bu ayda zam yapilmadigini belir-ten Torbali Isi’da görev yapan Makine Mühendisi Yilmaz Erten, bu yil ilçe-de dogalgaza talebin çok daha fazla oldugunu be-lirterek son 4 ayda sadece kendileri tarafindan yapi-lan 150 abone oldugunu söyledi.

ZAM YOK
GEÇTIGIMIZ yil dogal-gaza yapilan yüzde 40’lik indirimin ardindan bu yil dogalgaza zam yapilacagi yönünde söylemler olma-sina ragmen dogalgaza zam gelmedigini söyle-yen Erten “Kis aylarinda en ekonomik yakit olan dogalgaz zam yapilma-masi nedeniyle bu anlam-daki yerini hala koruyor. Hava kalitesini arttirma-nin ve yüksek yakit gider-lerinden kurtulmanin yolu dogalgazdan geçiyor. Ay-rica Izmirgaz dogalgazi yüzde 4 daha ucuza sati-yor. Bu da Izmir ve Tor-bali’daki dogalgaz kulla-nicilari açisindan büyük bir avantaj” dedi.

KISLIK YAKIT BEDAVAYA GETIRILEBILIR
TORBALILILARIN dogalgaz kullanimina her geçen gün daha da alisti-gini belirterek son 4 ayda Torbali Isi olarak 150 abone yaptiklarini söyle-yen Erten “Torbali’da geçtigimiz yil dogalgaza olan talep oldukça düsük-tü. Bu yil ilgi oldukça yogun. Ayrica dogalgaz kullanicilari önceki yillar-da oldugu gibi tüketim sikayetleriyle bize gelmi-yorlar. Zamanla dogru kullanimi ögrenen kulla-nicilar dogalgazdan çok memnun. Halk dogalgazi sadece kisin isinmak amaciyla kullaniliyormus gibi görüyor. Aslinda yaz aylarinda dogalgazin çok büyük avantajlari var. Çünkü sicak su ve ocakta dogalgaz kullanan bir aile ayda yaklasik 10 TL gibi bir ücret öderken tüp kul-lananlar sadece bir tüp için 55 TL ücret ödüyor. Böylece yaz aylarinda el-de ettikleri karla kis ayla-rindaki yakit masrafini çikarmis oluyorlar. Kislik yakitlarini bedavaya geti-riyorlar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web