REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Doktora sorusturma

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Doktora sorusturma
331 Görüntüleme
28 Şubat 2011 - 23:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son dönemde sikayetlerle gündeme gelen Hastane’de radikal kararlar aliniyor. Hasta Haklari Birimi 2010 yilindan basindan bu yana 10 sikayet dosyasi olusan doktor için Bashekim’den gereginin yapmasini istedi.

SON dönemde Torbali Devlet Hastanesi’nde hasta sikâyetlerinin artmasi ve kurumda meydana gelen olaylarin sik sik basinda yer almasi üzerine harekete geçen Hasta Haklari Kurulu radikal kararlar almaya basladi. Geçtigimiz hafta toplanan Torbali Devlet Hastanesi Hasta Haklari Birimi’nin 7 kisilik komisyonu, hakkinda 2010 yilinin basindan bu yana 10 sikâyet dosyasi olusan bir doktor için Bashekim’den gereginin yapmasini istedi. Bunun üzerine Il Saglik Müdürlügü’ne yazi yazan Bashekim Senol Topçu sorusturma için harekete geçti. Bu prosedürün diger hastanelerde de ayni sekilde isledigini söyleyen Bashekim Senol Topçu, Gögüs Hastaliklari Biriminde görev yapan doktorun adini mesleginin zedelenmemesi için açiklamayacaklarini söyledi. Sikâyet konusunun “Hastalara bagirmak, kötü muamele ve tersleme” oldugu ögrenildi.

“IHMALI OLDUGU DOGRUDUR”

FIZIKI mekân yetersizliginin yani sira hizmet kalitesi ile elestiri konusu olan Torbali Devlet Hastanesi son dönemde en çok sikayet edilen kurumlarin basinda geliyor. Vatandaslarin gözünde ‘Saglik Ocagi’nin biraz büyügü’ konumunda olan Torbali Devlet Hastanesi’nin en çok sikâyet aldigi konularin basinda ‘güler yüzlü hizmet’ esasinin uygulanmamasi geliyor. Birçok kisinin personel davranislari, doktor eksikligi, teçhizat yetersizligi, hijyen kurallarina uyulmamamsi gibi konular sik sik sikâyet konusu olan Hastane’de bu durumun basinda sik sik yer almasi çözüm için somut adimlarin atilmasina neden oldu. 7 kisilik Hasta Haklari Kurulu, hastanenin en çok sikâyet edilen doktor ile ilgili radikal kararalar aldi. Gögüs Hastaliklari Birimi’nde görev yapan doktorun sözlü olarak uyarilmasina karsin hastalara karsi davranisinin degismemesi üzerine Bashekim’e yazi yazilarak gereginin yapilmasi istendi. Hasta Haklari Kurulu doktor ile ilgili sikâyetlerde ‘Ihmali oldugu dogrudur’ yazisi hazirladi.

BASHEKIM: GEREGINI YAPARIZ

HASTA Haklari Kurulu’nun her dönem aktif bir sekilde görevi-ni yaptigini, son uygulamamin bu kapsamda oldugunu söy-leyen Bashekim Senol Topçu, sikâyet konusu olan doktor ile ilgili sorusturma açacagini söyledi. Sorusturmayi kendi-sinin açacagini, Il Saglik Mü-dürlügü’ne de gerekli bilgiyi verdigini söyledi. Hatsak Hak-lari Kurulu’ndaki 7 kisinin has-sas bir sekilde davrandigini ve âdil olmaya çalistigini söyle-yen Topçu, “Biz bir sikayet su-nuldugunda sorutmanin sonu-cunu hem sikâyet edilen kisi-ye hem de sikayeti eden kisiye bildiriyoruz. Biz, geregini yap-masak bizim için geregi yapi-lir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web