Büyük Torbalı

Donmaktan kurtarildi!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Donmaktan kurtarildi!
211 Görüntüleme
15 Aralık 2010 - 22:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karakizlar’daki bir barakada tek basina yasayan 95 yasindaki Hatice Duran, soguktan donmak üzereyken Kaymakamlik personeli tarafindan kurtarildi. Yasli kadin Hastanede tedavi altina alindi.

KARAKIZLAR köyünde ikâmet eden 95 yasindaki Hatice Duran, önceki gün donmaktan kurtarildi. Cilt kanseri olan ve yüzündeki yaranin bakimsizliktan kurtlandigi yasli kadini, Torbali Kaymakamligi son anda ölmekten kurtardi. Bir barakada yasayan kimsesiz kadin, hem hastalikla hem de sogukla mücadele ediyordu. Gelen ihbar üzerine harekete geçen Kaymakamlik Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfi, yasli kadini Torbali Devlet Hastanesi’ne yatirdi. Dahiliye ve Genel Cerrahi klinikleri tarafindan sürekli olarak kontrol edilen yasli kadina temiz giysiler giydirildi. Ilaç tedavisi devam eden Hatice Duran, daha sonra talep etmesi halinde Kaymakamlik tarafindan bir huzurevine yerlestirilecek.

ÇATISI AKAN BIR EVDE YASAM MUCADELESI

AVRUPA’YI etkisi altina alan kara kis, geçtigimiz hafta Türkiye’de de etkili olmaya basladi. Soguk hava akimi nedeniyle yillar sonra karla bulusan Torbali’da, özellikle Nif Dagi eteklerinde bulunan köylerde sikintilar yasandi. Gece eksilere kadar düsen hava sicakliklari, Torbali’daki evsizler için kâbus dolu günlerin baslamasina neden oldu. Hatice Duran, Karakizlar köyünde çatisi damlayan ve hiçbir esyasi olmayan virane bir evde yasam savasi veriyordu. Esini ve iki çocugunu kaybeden kimsesiz kadin, ayni zamanda cilt kanseriyle mücadele ediyor. Bakimsizlik nedeniyle yüzündeki yara sürekli kurtlanan kadininin imdadina Kaymakamlik yetisti. Sogugun en etkili oldugu köylerden biri olan Karakizlar’da yasayan yasli kadin, önceki gün  Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfi ve saglik ekipleri tarafindan donmaktan kurtarildi.

HUZUREVINE YERLESTIRILECEK

SOGUKTAN tir tir titreyen kadin, saglik ekipleri tarafin-dan hemen Torbali Devlet Hastanesi’ne kaldirildi. Bu-rada ilk müdahalesi yapilan kadin, daha sonra temizlenip, giydirildi. Hatice Duran’in çok zor durumda oldugunu söyleyen Kaymakam Zeki Arslan: “Soguk havalar ol-dukça etkiliydi ve Hatice Nine ayrica, hastaydi. Hasta-neye kaldirildi ve gerekli te-davisi yapildi. Kadincagizin kimsesi yok, bu nedenle tek-rar disari birakamayiz. Ken-disinden alacagimiz dilekçe sonrasinda huzurevine yer-lestirecegiz.” dedi. Yasli ka-dinin, hastaneye geldiginde oldukça bitkin ve bakimsiz oldugunu söyleyen Bashekim Senol Topçu: “Vücudundaki yaralari temizledik ve tibbî tedavisini yaptik. Tedavisi bitene kadar hastanede ka-lacak. Gerekirse baska hasta-neye de sevk edebiliriz. Ken-disini güzelce giydirdik ve su anda kendisinin ilaç tedavisi devam ediyor.”diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web