REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dosya tamamlandı, ihaleye çıkıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dosya tamamlandı, ihaleye çıkıyor
323 Görüntüleme
19 Mayıs 2016 - 8:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Mahallesi’ne yapılması planlanan, 120 gün önce “Çalışma başlamıştır” yazılı tabelası dahi asılan asansörlü üst geçidin dosyası ihale birimine sevk edildi. İhale iki hafta içinde başlayacak.

İZBAN seferleri başlamadan 10 gün önce kapatılan Barış Yapı’nın yanı başında bulunan ve Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin e, okula, alışverişe gitmek için kullandığı geçit demir parmaklıklarla kapatılmıştı. O günden bu zamana kadar Ertuğrul Mahallesi’ndeki geçide kadar yürümek zorunda kalan on binlerce vatandaş için asansörlü üst geçidin yapılması için Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını hızlandırmıştı. Geçidin yapılacağı alana “Çalışma başlamıştır” tabelası asan Büyükşehir Belediyesi nihayet ihale dosyasını tamamladı. Çalışmaları hazırlayan büyükşehir belediyesi, dosyayı ihale birimine teslim etti. İki hafta içerisinde ihaleye çıkacak olan üst geçit nedeniyle bölge vatandaşı tam 120 günden bu yana çile çekiyor.

İHALEYE ÇIKIYOR

Cumhuriyet Mahallesi’nin geçit çilesi yakında sona eriyor. Tam 120 gün önce tabelası asılan ancak çalışması başlamayan asansörlü üst geçidin proje ve fizibilite çalışmaları tamamlanarak ihale birimine sevk edildi. En geç iki hafta içerisinde ihaleye çıkarılacak olan geçidin kısa sürede tamamlanması vatandaşın en büyük isteği. 4 ay önesinden tabelası asılan ancak bir türlü çalışması başlatılmayan geçidin neden geciktiği ise hala bilinmiyor. Her gün yüzlerce metre daha fazla yürümek zorunda bırakılan mahalle sakinlerinin tepkisi ise her geçen gün büyüyor.

TEPKİ TOPLUYOR

İZBAN seferleri 6 Şubat itibariyle başlamıştı. Günde ortalama 6 bin kişinin kullandığı seferler nedeniyle bazı kaçak noktalar kapatılmış, vatandaşlar Tepeköy, Ertuğrul ve Torbalı Mahallesi’ndeki alt ve üst geçitlerden karşıya geçmek zorunda bırakılmıştı. Trenin geçtiği bir diğer mahalle olan Cumhuriyet Mahallesi vatandaşları ise ya Ertuğrul ya da Torbalı Mahallesi’ndeki geçide kadar yürüyerek karşıya geçmeye çalışıyor. Gidecekleri yere kilometrelerce daha fazla yürüyerek gitmek zorunda kalan çoğu işçi ve öğrenci olan mahalleliler, büyük sıkıntılara mahkum edilmişti. Gazetemizin gündeme getirdiği sorun için Büyükşehir Belediyesi asansörlü bir geçidin yapılması için talimat vermiş. Tabelaları bile hazırlamıştı. Ancak tabelanın üstünde yazılan yazı ile ortada olan durum birbiriyle çok ters bir görüntüye neden oluyor. Tepkilere de neden olan tabelada, “Bu alana asansörlü yaya üst geçidi yapılması için çalışmaları başlamıştır” yazısı vatandaşlarında kafasını karıştırdı. İhalesi iki hafta sonra gerçekleşecek olan geçidin kısa sürede tamamlanması için talimat verildiği öğrenildi. İbrahim DANIŞ

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web