Büyük Torbalı

Duble eziyet!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Duble eziyet!
342 Görüntüleme
18 Mart 2010 - 23:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Kemalpasa arasinda yapimi devam eden duble yolun zeminden 2,5 metre yükseklikte olmasi Ortaköy’de krize neden oldu. 17 fabrika sahibi dün imza topladi. isletmeciler Karayollari’ni mahkemeye vermeye hazirlaniyor

1,5 yil önce yapimina basla-nan Torbali-Kemalpasa bö-lünmüs duble yol büyük tar-tismalara neden oldu. Dolgu çalismalari devam ederken, yeni yapilan yolun ana ze-minden yaklasik 2,5 metre yükseklikte olmasi Ortaköy Mahallesi sakinlerinin ve civarda faaliyet gösteren fab-rika sahiplerinin büyük tep-kisine yol açti. Bölgedeki 17 fabrika sahibi, Karayollari’-nin yaptigi bu çalismayi mahkemeye vermeye hazir-laniyor.

17 FABRIKA MAHKEMEYE VERIYOR
TORBALI ve Kemalpasa il-çeleri arasindaki ticari hare-ketliligi arttirmak adina Ka-rayollari 2. Bölge Müdürlü-gü tarafindan 1,5 yil önce yapimina baslanan yol, ta-mamlandiktan sonra Izmir-Ankara yolu, Izmir-Istanbul yolu ve hizli tren hattina baglanmis olacak. Her iki ilçe içinde büyük önem arze-den yol simdilerde büyük bir magduriyete yol açiyor. Dün Iz-Ko Mermer’de bir araya gelen 17 firma sahibi, Kara-yollari’ni mahkemeye ver-mek için imza topladi. Imza toplayan firmalar sunlar; Iz-Ko Mermer A.S., Haz Mer-mer A.S., Bes-Mer, Yöntas Mermer, Izmer, Eminoglu Mermer, Hayber, Gör-san Mermer, Uygar Mermer, Özrenktas, Maurer Söhne, Isik Zeytinyagi, Mert-Tas Mermer, Alpay Mermer, Mimsin Mermer, Erol Göç-menata ve Taspinar Mermer. Firma sahipleri, “Yol yapimi bu haliyle tamamlanacak o-lursa tesislerimize giris-çikislar olamayacak. Tesisle-rimizin atil duruma düsürül-memesini istiyoruz” dedi.

VATANDAS KARAYOLLARINA TEPKI GÖSTERIYOR
17 firma ve tesis sahibinin mahkemeye vermeye hazir-landigi bu çalismaya Orta-köy Mahallesi sakinleri de büyük tepki gösteriyor. Ev-lerine girip çikmakta zorlan-diklarini ifade eden 79 ya-sindaki Nurettin Eren, “Yol yapimi için kullanilan dol-gular evimizin duvarlarini asmak üzere. Bu yetmez-mis gibi yol arazimizin 7-8 metrelik bölümünü ihlal etti. Bazi ev ve arsa sahiplerine bu ihlal nedeniyle para veri-lirken, bizlere birakin para vermeyi teklif bile edilmedi. Çalismalar bu sekilde de-vam ederse evlerimizin yikilmasindan korkuyoruz.” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web