Büyük Torbalı

Dünya, küçük kuklacilari ayakta alkisladi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünya, küçük kuklacilari ayakta alkisladi
240 Görüntüleme
30 Nisan 2010 - 21:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Kazimpasa Ilkögretim’in kuklaci ögrencileri, Ankara’daki ‘Küçük Hanimlar Küçük Beyler Uluslararasi Çocuk Tiyatrolari Festivali’nde ayakta alkislandilar. Ögrenciler Torbali’nin adini dünyaya duyurdu

IV. Izmir Uluslararasi Kukla Günleri kapsaminda düzenlenen 2. Forum Bor-nova Kukla Oyunu Yarismasi’nda 24 okul arasindan birinci seçilen Torbali Kazimpasa Ilkögretim Okulu, Ankara’-da Devlet Tiyatrolari’nin düzenledigi ‘Küçük Hanimlar Küçük Beyler Ulus-lararasi Çocuk Tiyatrolari Festivali’nde Izmir’i temsil etti. Izleyicilerin büyük ilgisiyle karsilasan minik kuklacilar; Isveç, Ingiltere, Italya, Israil, Rusya, Ispanya, Fransa, Tataristan, Almanya, Iran ve Kosova’dan önemli tiyatro gruplarinin katildigi festivalde, kukla sanatinda Izmir’in adini dünyaya duyurmanin gururunu yasadilar. Devlet Tiyatrolari’nin davetlisi olarak gittikleri Türkiye’nin en büyük çocuk tiyatrolari festivalinde, 25 Nisan’da ‘Kurbaga Prens’ isimli kukla oyunlarini sahnele-yen Torbali’nin kuklaci ögrencileri, sa-lonu dolduran yüzlerce izleyici tarafin-dan ayakta alkisladi. Ögrenciler ayrica iki gün kaldiklari Ankara’yi gezme fir-sati bulurken, kuklalariyla birlikte Anikkabir’i ziyaret etmeyi de unutma-dilar. Torbalili ögrenciler, kukla sana-tinda Izmir’in adini birçok yabanci ül-kenin katildigi festivalde dünyaya du-yurmanin gururuyla kente döndüler.

BUYUK EMEK VAR

IZMIR’DEKI kurslarda aldigi kukla egitimini ögrencilerine aktararak, birinci seçilen oyunun hazirlanmasinda büyük emek harcayan Torbali Kazim-pasa Ilkögretim Okulu ögretmeni Sul-tan Çavus, “Ankara’daki tiyatro festi-valinde Izmir’i temsil etmekten gurur duyuyoruz. Kentimizde büyük yanki bulan kukla sanatini Ankara’ya tasimak mutluluk verici. Festivalde çok ayrica-likli bir yere sahip oldugumuzu hisset-tik. Sahneledigimiz oyuna ve kuklala-rimiza Türkiye’den ve yabanci ülke-lerden gelen izleyiciler asiri bir ilgi gösterdiler. Önümüzdeki yil yapilacak kukla oyunu yarismasina da mutlaka katilacak ve yine iddiali bir oyun hazir-layacagiz. Bize büyük destek veren müdürümüz Necat Çetin’e tesekkür ediyoruz” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web