Büyük Torbalı

Egilip bakmak çok mu zor?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Egilip bakmak çok mu zor?
239 Görüntüleme
01 Mart 2010 - 23:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali’daki araç muayene istasyonunda motor seri numarasina bakmaya üsenen görevli personelin, araç sahiplerini yetkili servise yönlendirmesi tepkiyle karsilandi

TORBALI’DAKI araç mua-yene istasyonunda motor seri numarasina bakmaya üsenen görevli personelin, araç sahip-lerini yetkili servise yönlen-dirmesi tepkiyle karsilandi. Torbali’nin girisindeki TUV-TURK Araç Muayene Istasyonu’nda görevli personelin vize için gelen otobüs, mini-büs, kamyonet, kamyon gibi agir vasitalarin ulasilamayan motor numarasina bakmamasi tepkiye neden oluyor. Motor numarasinin tespiti için servi-se yönlendiren ve 40 TL öde-mek zorunda kalan vatandasl-ar uygulamaya isyan ediyor.

BAHANE URETILIYOR
TORBALI Ticaret Odasi Ta-simacilik Sektörü Temsilcisi ve Volkan Turizm’in sahibi Volkan Karatoklu
UVTURK personelinin sa-dece tozu silinerek tespit edi-lecek motor numaralarina bile bakmak istemedigini, hergün yüzlerce aracin bu sekilde yetkili servise yönlendirildigi-ni söyledi. TUVTURK ye-tkilileri ise personelin araçlara sökme takma islemi yapama-diklarindan dolayi yetkili ser-vise gönderdiklerini söyledi. Torbali ilçesindeki sürücüler, araç muayenesinde “yagli-pasli veya ulasilmiyor” deni-lerek motor numarasi okun-madan özel servislere yönlen-dirilmelerine tepki gösteriyor. Kendilerine Motor numarani-zi okuyamiyoruz. Özel servis-ten onayli kagit alin gelin” denilen sürücüler bu islem için 40 TL ödemek zorunda kaliyor.

SURUCU SIKINTILI
TICARET Odasi Meclis Uye-si Karatoklu, ilçede araç mua-yene istasyonunu isleten TUVTURK firmasinin her türlü teknik donanima ve ye-terlilige sahip olmasi gerek-tigine deginerek, motor numa-rasinin okunmamasinin dü-sündürücü oldugunu kaydetti. Firmanin bir an önce eksiklik-lerini gidererek vatandaslari sikintiya sokmamasi gerekti-gine inanan Karatoklu, zaten yüksek olan araç muayene ü-cretine motor okuma için ya-pilan islem ücretinin de eklenmesinin sürücüleri zor durum da biraktigini dile ge-tirdi. Sirket yetkililerinin sü-rücüleri özel servislere yön-lendirmeye hakki olmadigini ifade eden Karatoklu, “Türki-ye genelinde araç muayene istasyonlari bulunan bir sirket tam donanimli olmali. Gere-kirse motor numarasinin oldu-gu bölge hemen orada temiz-lenmeli. Vatandas eger ücre-tini yatiriyorsa muayene kap-saminda tüm hizmetleri alma-li. Personel aracin altina egil-mek, tozu silmek istemiyorsa bunun faturasi vatandasa kes-tirilmemeli” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web