Büyük Torbalı

Egitim duvari örülecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Egitim duvari örülecek
207 Görüntüleme
04 Eylül 2013 - 8:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Egitim Bakanligi genelgesi ile ayrilan ilk ve ortaokullarin kargasasi devam ediyor. Bakanlik önce, “Okullari ayirin idari personel atayacagiz” dedi. Sonra baska bir genelgeyle, “Tek bahçede iki ayri bina varsa tek müdürü olacak” diyince Torbali’daki bazi okullar gündemine okul bahçelerine duvar örme planlari yapmaya basladi.

MILLI Egitim Bakanligi bir süre önce Il Müdürlüklerine birer yazi göndererek Ilk ve Ortaokullarin birbirlerinden ayrilmasini istemisti. Bunun üzerine Il Milli Egitim Müdürlügü tarafindan olusturulan bir heyet ile Torbali’daki okular masaya yatirilmis ve bazi okullarin Ilk ve Ortaokullarini birbirinden ayrilmasi gerektigi kararlastirilmisti. Bunun üzerine harekete gelen Torbali Ilçe Milli Egitim Müdürlügü idari kadrosu ayrilan okullarin Müdür ve Müdür yardimcisi gibi idari personel ihtiyacini müdürlüge bir rapor dogrultusunda sunmustu. Müdürlük sunulan rapor dogrultusunda ilk önce ilkokullarin açik kadrosunun doldurulacagini ilçeye bildirmisti. Daha sonra bakanligin yeni bir genelgesi ile bu karar ayni okul bahçesinde ayrilan ilk ve ortaokullarin tek müdür ve idari personeli olacak denilmesiyle mevcut okullarin okul bahçelerine duvar örmeleri gündeme geldi.

KARAR MERAKLA BEKLENIYOR

DUVARINI ören okul idari personel açiginin da doldurmus olacak. Buna göre Kazimpasa olmak üzere, Çetineller ve Cengiz Topel okullarinin bahçesinde bulunan iki binanin arasina duvar örüldügü takdirde okullarin idari personel atamasi da yapilabilecek. Saka gibi nitelendirilen bu karar okullarda saskinlik yasanmasina neden olurken, ortaya su tablo çikiyor. Eger ki, okul bahçesinde iki ayri bina yer aliyorsa araya örülecek bir duvar ile iki okul ayni isimle de olsa ayri okullar sayilip, Il Milli Egitim Müdürlügü tarafindan müdür, müdür yardimcisi ve idari personel atamasi yapilacak. Ya da duvar örülmeden iki bina olsa da müdür ve idari personeli tek merkezden olacak. Bu konu ile ilgili olarak okul müdürleri il ve ilçe müdürlügün verecegi karari merakla beklerken, bazi okullar bu uygulamaya karsi çikip, okul bahçelerine duvar örecek.

DUVAR ÖRULURSE OKUL SAYISI DA ARTACAK

IZMIR Il Milli Egitim Müdürlügü’nün 19 Agustos tarihinde ilçe müdürlüklerine duyurdugu 2013/20 sayili resmi yaziyla ön görülen genelgesinde, “Bir okul bahçesinde iki ayri bina varsa tek merkezden yönetilebilir” ibaresine yer verili. Buna göre bir okul müdürü iki ayri okulu tek koltuktan yönetecek. Bu duruma karsi çikan okul müdürleri ise, okul bahçelerinde bulunan iki ayri binayi birbirinden ayirmak için duvar örerek tek koltukta tek okulu idare edecek. Söz konusu karar ile birlikte Basta Kazimpasa olmak üzere, Cengiz Topel, 7 Eylül, Fatih ve Sehit Çavus okullarinin bahçesi önümüzdeki günlerde duvarla bölünebilir. Konuyla ilgili olarak hummali bir çalismayi yürüten Ilçe Milli Egitim Müdürlügü sube müdürleri, önümüzdeki günlerde söz konusu bu okul bahçelerine duvar mi örülecek, yoksa personel atamasi mi yapilacak? Konularinda bir karar verip duyuruda bulunacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web