Büyük Torbalı

Egitimde kan degisikligi verimi arttirir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Egitimde kan degisikligi verimi arttirir
205 Görüntüleme
11 Haziran 2010 - 21:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

200-2010 egitim yilini degerlendiren Ilçe Milli Egitim Müdürü Ruhi Gündogdu önemli tespitlerde bulundu. Gelecek yil 13 müdürün degisecegini söyleyen Gündogdu, özelestiride de bulundu

2009-2010 egitim ögretim yili önümüzdeki hafta son bulacak. Ilk ve ortaögretimde okuyan toplam 28.500 ögrenci ve 1.200 ögretmen 3 aylik tatile çikacaklar. Ilçe Milli Egitim Müdürü Ruhi Gündogdu, egitim ögretim yilini degerlendirirken, hatalarinin da oldugunu belirtti. Okul öncesi egitimde basarisiz olduklarini ifade eden Gündogdu, tayin dönemi içinde kan degisikliginin iyi olacagini savundu. Yil içerisinde sürekli olarak çesitli konularda elestiri yapan sendikalarin hakli olduguna deginen Gündogdu, sendikaciligin bunu gerektirdigini açikladi. Bu yil basarili bir dönem geçirdiklerini dile getiren Milli Egitim Müdürü: “Basarimizi önümüzdeki yillarda daha da arttiracagiz” dedi.

28.500 ÖGRENCI TATILE ÇIKACAK

EGITIM- ögretim yilinin fev-kalade basarili geçtigini açik-layan Gündogdu: “Her yil yaptigimiz hatalardan ders alarak bir sonraki döneme ha-zirlaniyoruz. YGS’de il orta-lamasinin üzerinde bir sonuç aldik. Bunu SBS’de de sür-dürmek istiyoruz. Yil içeri-sinde herhangi bir huzursuz edici olay yasamadik. 10 lise, 30 ilkögretim okulu, 16 bir-lestirilmis sinif ve 1 anaoku-lunda olmak üzere toplam 57 okul, 28500 ögrenci ve 1200 ögretmen 18 Haziran günü tatile girecek. 2010-2011 egitim ögretim yili da 1 Eylül’den itibaren baslaya-caktir” diye konustu.

NORM KADROLAR AÇIK

ULKE genelinde oldugu gibi bu yil da egitim kurumlarin-daki ögretmen eksiklikleri sürekli olarak gündeme geldi. Torbali’da da ögretmen si-kintisi yasadiklarini ifade eden Ruhi Gündogdu: “Ancak biz bu açigi 120 adet vekil ögretmenle giderdik. Bu sene bütün normlar açik. Temenni-miz tamaminin dolmasi. Böy-le bir beklenti içerisindeyiz” seklinde konustu.

OKUL ÖNCESINDE BASARISIZIZ

TORBALI’DA geçmis yillara oranla her yönüyle iyiye dog-ru gittiklerini ifade eden Gündogdu: “Zaman içerisinde da-ha da iyi olacagiz. Bu yil bi-zim de hatalarimiz oldu. Zaten hatasiz kul olmaz. Bizim için önemli olan bu hatalari bir daha tekrarlamamak. En büyük hatalarimizdan biri okul öncesi egitim. Bu alanda basarisiziz. Yüzde 30 oraninda olan okul öncesi egitimi yüzde 70’lere çikartmaliyiz” diye konustu.

KAN DEGISIKLIGI IYI GELECEK

TAYIN dönemini de degerlendiren Ruhi Gündogdu: “Bu yilki tayin döneminde yaklasik 13 tane okul müdürü degi-secek. Rotasyonlar kapsamin-da yasanan bu degisimler disinda kendi istekleriyle ta-yin olanlarda var. Okul müdürleri disinda ögretmenlerde de degisim olacak. Kan degisikliginde fayda var” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web