Büyük Torbalı

Egzoz dumani soförü yakacak!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Egzoz dumani soförü yakacak!
469 Görüntüleme
07 Ocak 2010 - 22:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni çikan yasa ile bir aracin duman atim orani yüzde 90’lardaysa emisyon ve vize alamayacak. Çevre Bakanligi tarafindan zaman zaman yapilan denetimlerle bu zorunluluga uymayanlara 600 TL ceza kesilebilecek

TORBALI’DA çok sayida trafik takip bürosu bulunuyor. Ancak artik yeni yapilan düzenleme ile trafik takip bürosu açmak eskisi kadar kolay olmayacak. Yeni açi-lacak bir trafik takip bürosunda 4 yillik sigortacilik bölümünü biti-ren ve 2 yil is tecrübesi bulunan bir müdür bulunmasi gerekiyor. Ilçede faaliyet gösteren trafik takip bürolarindan bir tanesi olan ve Hüseyin Yener Caddesi’nde müsterilerine hizmet veren Onur Trafik Takip’in isletmecilerinden Faik Nazli ilçede trafik takip bürosu açmak için çok agir sartlar getirildigini söyledi. Son yillarda trafik sigortalarina olan talepte patlama yasandigina da deginen Nazli, 2010 yilinda bu yogunlu-gun devam edecegini söyledi. Araçlarda egzoz emisyon zorun-lulugu getirildigini belirten Nazli, bu islemin su anda Torbali Tüv-türk Istasyonunda yapilamadigini söyledi.

AMACIMIZ HIZMET
ARAÇ sahiplerine araçlari ile il-gili her konuda hizmet verdikleri-ni belirten Nazli “Torbalililarin araçlari ile ilgili her konuda so-runsuz bir sekilde islemlerinin ta-mamlanmasini saglamak amaciy-la en iyi hizmeti sunmaya çalisi-yoruz. Tüvtürk muayenelerinden çikan kusurlarin bakimlarini ve onarimlarini yaptirarak kendileri-ne teslim ediyoruz. Araçlarin gü-venli bir sekilde trafige çikmasini saglamaya çalisiyoruz. Biz çok kazanç saglamak pesinde degiliz. Amacimiz müsterilerimize hizmet etmek” seklinde konustu.

VATANDAS HALA ÇEKINIYOR
VATANDASLARIN araçlarini Tüvtürk’e götürmekten hala çe-kindiklerine de deginen Nazli, “Aracin hiçbir eksiginin bulun-mamasi halinde araçlar muayene-den rahatlikla geçecektir. Ayrica bu muayenelere sayesinde trafik güvenligi saglandigi gibi kisiler araçlarinin eksiklerinin tespit edilerek onarilmasi ile kendi can güvenliklerini de saglamis olu-yorlar. O yüzden gerekli bakim-larini yaptirdiktan sonra araçlarini rahatça Tüvtürk’e götürebilirler. Ayrica son zamanlarda trafik ta-kip bürolarinda yasanan yogunlu-gun en önemli sebeplerinden bir tanesi de çalisan araç sahiplerinin zamandan tasarruf saglamak ama-ciyla kendileri muayene islem-leriyle ugrasmak istemiyorlar. Bu yüzden pek çok kisi trafik takip bürolarina yöneliyor” dedi.

BURO AÇMAK ZORLASTIRILDI
TORBALI’DA çok fazla trafik takipçi bulundugunu belirterek artik herkesin trafik takip bürosu açamayacagini söyleyen Nazli “Trafik takip bürosu açmak artik eskisi gibi kolay olmayacak. Bü-royu açanlar gerekli kriterleri ye-rine getirmedikleri taktirde sigor-ta kesemeyecekler. Artik sartlar çok agirlastirildi. Trafik takip bürosunda 4 yillik sigortacilik mezunu müdür bulundurulmasi gerekiyor. Ayrica bu müdürün 2 yillik is tecrübesi bulunmali” dedi.

EGZOZ EMISYONU SART
ARAÇLARDA egzoz emisyonu-nun zorunlu hale geldigini belirte-rek araç sahiplerinin bunu mut-laka yaptirmalari gerektigini söyleyen Nazli “Egzoz emisyonu zorunlulugunun getirilmesi araç sahiplerini çok zorlayacak. Ancak su anda Torbali Tüvtürk istasyo-nunda bu islem yapilamiyor. Bir kaç ay içerisinde burada da emis-yon islerinin yapilmaya baslana-cagi düsünülüyor. Aracin cinsine göre kirli dumani minimuma za-rarli bir sekilde atilmasini sagla-mak amaciyla böyle bir zorunlu-luk getirildi. Su anda Tüvtürk’e giden bir aracin duman atim orani yüzde 90’lardaysa emisyon ve vi-ze alamaz. Önce araca bakim yaptirilmasi gerekir. Çevre Ba-kanligi tarafindan zaman zaman yapilan denetimlerle bu zorunlu-luga uymayanlara 600 TL ceza kesilebilecek” dedi.

TRAFIK SIGORTASINA TALEP ARTTI
SON zamanlarda trafik sigor-tasina olan talepte patlama meydana geldigini belirten Nazli “Son 2 yildir araç mua-yenelerinin Tüvtürk’e geçmesi ile trafik sigortalarinda büyük bir yogunluk yasandi. Bu yogunluk 2010 yili boyunca da devam edecektir. Fakat önümüzdeki yildan itibaren normal seyrinde devam etme-ye baslar” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web