Büyük Torbalı

Elazigli depremzedeler için seferberlik

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Elazigli depremzedeler için seferberlik
188 Görüntüleme
06 Nisan 2010 - 22:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilçedeki sivil toplum kuruluslari, kamu kurum ve kuruluslari ile okullarda Elazig depreminde zarar gören vatandaslarin yaralarini sarmasi için “Az veren maldan, çok veren candan” adli bir kampanya baslatildi

GEÇTIGIMIZ aylarda Ela-zig’da meydana gelen dep-rem sonrasinda onlarca va-tandas hayatini kaybederken, hayatta kalanlarin ise evleri yikilmis, gündelik hayatta kullandiklari esyalar kullanil-maz hale gelmisti. Izmir Vali-ligi, Elazig depreminde zarar gören vatandaslarin yaralarini sarmasi için “Az veren mal-dan, çok veren candan” adli bir kampanya baslatti. Bu kampanya dahilinde Izmir genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluslari ile sivil toplum örgütlerinden destek istene-cek. Ilçe Kaymakamligi’na ulastirilan emir sonrasinda, ilçede de yardim için çalis-malari baslatildi.

KAMPANYA 16 NISAN’A KADAR SURECEK
8 Mart 2010 tarihinde Ela-zig’da saat 04.32’de merkez üssü Karakoçan ilçesi Bas-yurt beldesi olan 6 büyüklü-günde bir deprem meydana gelmisti. Yasanan korkunç depremde 51 kisi hayatini kaybederken, 74 kisi de yara-landi. Yüzlerce artçi sokun meydana geldigi depremde, ahirlarda bagli halde bulunan yüzlerce hayvan da telef ol-du. Depremin üzerinden he-nüz 1 ay bile geçmemisken Izmir Valiligi harekete geçti. Izmir genelinde baslatilann kampanyayla birlikte günde-lik hayatta kullanilan araç-gereç ve nakit para yardimi toplanmaya basladi. Kampan-ya 16 Nisan’a kadar devam edecek.

MILLI EGITIM’DEN TAM DESTEK
KAMPANYAYA büyük des-tek verdiklerini ifade eden Torbali Ilçe Milli Egitim Mü-dürü Ruhi Gündogdu, “Kam-panya dahilinde okullarimiza gerekli emri gönderdik. Ög-rencilerden, ögretmenlerden, hizmetlilerden, memurlardan gönüllü olmak kaydiyla yar-dim toplayacagiz. Biz Milli Egitim Müdürlügü olarak konuyla ilgili tüm destegi verecegiz. Öte yandan bugün saat 14.00’te okul müdürle-riyle kampanyayla ilgili bir toplanti gerçeklestirecegiz. Kampanya kapsaminda sade-ce nakit para degil, soba, be-yaz esya, mutfak esyasi, çek-yat, orta boy hali, orta boy kilim, her türlü ev araç-gere-ci, seyyar tuvalet-banyo, her türlü temizlik malzemesi, kadin-çocuklar için temizlik malzemesi ve giyim gibi her türlü yardimi kabul ediyoruz. Büyük küçük demeden her-kesten yardim bekliyoruz. Elazig’daki vatandaslarimizin bizlere ihtiyaci var. Torbali olarak, en iyi destegi ve yar-dimi gerçeklestirecegimize inaniyorum” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web