Büyük Torbalı

Elektrik sebekesi komple degisti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Elektrik sebekesi komple degisti
263 Görüntüleme
26 Mayıs 2010 - 21:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2009 yili itibariyle ilçede yapilan çalismalar kapsaminda Torbali’daki elektrik tesisatlarinin yüzde 99’i yenilendi. Tedas  ve Datel yetkilileri ortak açiklama ile çalismalar hakkinda bilgi verdi.

ARIZA – bakim hizmetlerinin özellestirilmesi ile ilçede elektrik arizalarina daha kisa sürede müdahale ediliyor. Or-tak bir çalisma yapan Tedas ve Datel abonelerin sorunlarini en aza indirdi. 2009 yili itibariyle ilçede ya-pilan yenileme çalismalari kapsaminda Torbali’daki elektrik tesisatlarinin yüzde 99’i yenilendi. Torbali Tedas Müdürlügü Elektrik Bas-teknisyeni Bayram Çoban arizalarin yok denecek kadar az oldugunu belirtirken, Datel Torbali-Menderes-Selçuk-Gümüldür Sorumlusu Ahmet Yesil genis personel kadro-suyla meydana gelen arizala-ra zamaninda müdahale ede-rek vatandaslarin magduriyet-lerini daha çabuk çözüme ka-vusturduklarini dile getirdi.

7 GUN 24 SAAT HIZMET

1 Aralik 2009 tarihinde özel-lesen Torbali Tedas ariza-ba-kim-onarim bölümünü devra-lan Datel Tellioglu firmasin-in, Tedas Isletme Müdürlügü ile birlikte ortaklasa çalisma-lari sonucu, ilçede büyük bir sikintiya neden olan elektrik kesintileri ve yanmayan so-kak lambalari artik sorun ol-maktan çikti. 6 aydir 33 kisi-lik personeliyle 7 gün 24 saat hizmet verdiklerini ifade eden Ahmet Yesil: “Izmir’in en genis alanina sahip bölge-sinde hizmet veriyoruz. Ilçe-deki ariza-bakim-onarim isle-rini devraldiktan sonra olay-lara daha hizli bir sekilde mü-dahale ediyoruz. Bunu yapar-ken de Tedas yetkilileri ve çalisanlariyla ortak bir sekil-de gerçeklestiriyoruz. 6 aydir elektrik kesintilerinin en aza inmesindeki en büyük etken ortak çalismadir. Vatandaslar bu hizmetten çok memnun. Elektrik arizalari genellikle kis aylarinda daha fazla olu-yor. Bunun baslica sebebi de yasanan yagmurlar ve firtina-lar. Yagmur yagdigi için sik sik oksitlenme arizalari olu-suyor” dedi.

SIKAYETLER AZALIYOR

50.000 abonenin bulundugu Torbali’da, ariza, bakim ve onarim islemini daha önce sa-dece 6 kisinin gerçeklestirdi-gini belirten Bayram Çoban: “Sorumlulugumuzda bulunan 15,8 ve 34,5 kilovatlik yük-sek gerilimli enerji hatlari, trafolarin, elektrik tellerinin ariza, bakim ve onarim isleri-ne personel sikintisi nedeniy-le zamaninda müdahale ede-miyorduk. Özellestirmeyle bu sorun çözüldü. Ayrica ilçe ge-nelindeki elektrik sebekeleri-nin yüzde 99’u yenilendi. Bu nedenle ariza sikayetlerinde gözle görülür bir düsüs var. Sadece hatlarin yenilenmesi sirasinda programli elektrik kesintileri yasaniyor. Suanda bizlere gelen sikayetlerin bü-yük bir bölümünü sokak lam-balarinin yanmamasi sorunu olusturuyor. Günde 16 saatlik aydinlatma onarimiyla da bu sikintiyi çözüyoruz. Özelles-tirme Tedas’a katki saglamis-tir” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web