Büyük Torbalı

Emekliler lokal istiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Emekliler lokal istiyor
272 Görüntüleme
05 Mayıs 2011 - 21:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ismi Emekliler Dernegi ile özdeslesen dernek baskani Kemal Korkunç, uzun yillardir emeklilerin haklari için mücadele ediyor. Korkunç, ilçede Emekliler Lokaline ihtiyaç oldugunu söyledi.

TURKIYE Emekliler Dernegi (TUED) Torbali Temsilciligi, 9 yildir ilçede faaliyet gösteriyor. Diger derneklerden farkli hareket eden dernek, emekli ve emekli ailelerine de birçok olanak sagliyor. Sosyal faaliyetlerinin yani sira üyelerine birçok konuda çözümler üretiyor. Dernegin temsilciligini, Merko Gida firmasinin emekli muhasebe müdürü Kemal Korkunç yürütüyor. Ilçede 1217 üyesi bulunan dernegin, Izmir genelinde ise 23 bine yakin üyesi bulunuyor. Dernek temsilcisi Kemal Korkunç faaliyetleri hakkinda gazetemize genis bilgi verdi.

EMEKLILER IÇIN KIYASIYA ÇALISIYOR

KISA adi TUED olan Türkiye Emekliler Dernegi, 1970 yilinda Ankara’da kuruldu. Geçen 40 yillik dönemde sürdürdügü kararli ve sagduyulu hak arama mücadeleleriyle basta isçi emeklileri, dul ve yetimler olmak üzere, bütün emeklilerin ve kamuoyunun dikkatini üzerine toplamis ciddi bir sivil toplum kurulusu olma özelligine sahip. Dernegin üyelerinin her türlü haklarini korumak, gelistirmek ve üyelerimizin arasinda her türlü yardimlasma ve dayanismayi saglamak için kuruldugunu ifade eden Torbali Temsilcisi Kemal Korkunç, “Uyelerimiz ile dul ve yetimlerinin sosyal, kültürel ve ekonomik yönlerden kalkinmasini saglamak için her türlü hak ve menfaatlerinin  korunmasina çaba harcamak, ve Uyelerimizin problemlerinin çözümlenmesinde ilgili kuruluslar ve makamlar nezdinde tesebbüse geçmek gibi bir çok önemli görevlerimiz var” dedi. Dernegin bünyesinde hukuk bürosunun yani sira, avukatlar da tutarak üyelerinin adli ve idari mahkemelerdeki islerini takip etmek ve bu suretle haklarini korumak gibi birçok hizmeti var.

REKLAM IÇIN ÇALISMIYORUZ

TORBALI’DA 5 binin üzerinde emekli oldugunu, her geçen gün emekli sayisinin arttigini ifade eden Kemal Korkunç, “Ilçemiz emeklilerin yuvasi oluyor.  Sehir hayatindan bikan emekliler buraya yerlesiyor. Biz dernek olarak üyelerimizle birlikte etkinlikler düzenliyoruz. Uyelerimizin çocuklarina burslar veriyoruz. Geziler düzenliyoruz. Engelli üyelerimizin devletin karsilamadigi protez kol, bacak veya tekerlekli sandalyeleri temin ediyoruz. Bunlarin yani sira dernegimizin hizmetinde olan ambulans servisimiz var. Acil durumlarda kendi ambulansimiz ile üyemizi hastaneye götürüyoruz. Biz bunlarin birçogunu reklam olmasin diye basina yansitmiyoruz” dedi.

EN BUYUK MUCADELE INTIBAK HAKLARINI ALMA

TURKIYE’DE emekli maaslarinin çok düsük oldugunun da altini çizen Korkunç, çogu emeklinin evinin olmadigini zor sartlarda geçindigini söyledi. Dernek olarak genel merkezlerinin emeklilerin intibak haklarini kazanmalari için büyük mücadele ettiklerini söyleyen Korkunç: “2000 yilindan önce emekli olanlar normal maas aliyorlar. 2000 yilindan sonra emekli olanlar ise kalkinma kat sayisina göre maaslarina refah payi ilave ediliyor. Bizim en büyük derdimiz 2000den önce olanlarin da bu paydan faydalanmasi. Bunun için mücadelemiz sürüyor” dedi. Torbali’da emeklilerin oturabilecekleri bir lokalinin olmadiginin da altini çizen Kemal Korkunç, Belediye Baskani Ismail Uygur’un destek vermesi halinde bir lokal açabileceklerini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web