Büyük Torbalı

Emniyet’imiz genç ama tecrübeli ellerde

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Emniyet’imiz genç ama tecrübeli ellerde
400 Görüntüleme
18 Ağustos 2010 - 21:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bünyesinde 190 polis memuru bulunduran Ilçe Emniyet Müdürlügü’nde1 Emniyet Müdürü, 1 Emniyet Müdür Yardimcisi, 4 de komiser görev yapiyor. 17 bayan polisin görev yaptigi teskilata yas ortalamasi ise 42.

GEÇTIGIMIZ aylarda yeni binasina tasinan ve fiziki mekan sikintisi çözülen Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügü’nü gerek ekipman sayisinin yeterliligi gerekse de ideal personel sayisi ile birçok ilçe teskilatina nazaran donanimli yapisi ile dikkat çekiyor. Bünyesinde 190 polis memurunu bulunduran Ilçe Emniyet Müdürlügü’nde1 Emniyet Müdürü, 1 Emniyet Müdür Yardimcisi, 4 de komiser görev yapiyor. 17 bayan polisin görev yaptigi teskilata yas ortalamasi ise 42. Personel ve ekipman sikintilarinin olmadigini,  söyleyen Ilçe Emniyet Müdürü Yalçin Orhan, komiser sayinin 2’den 4’e çikmasinin rütbelilerin gece görev yapmasi bakimindan faydali oldugunu söyledi.

EN IDEAL DONANIMDAYIZ

SON dönemde asayis olaylarinin azalmasi ile takdir toplayan Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügü aktif yapisi ile dikkat çekiyor. Göreve geldigi günden buyana birçok basarili uygulamaya imza atan Ilçe Emniyet Müdür Yalçin Orhan ve ekibinin uyumlu çalismasi asayis olaylarina yansiyor. Olaylara ”toplumsal’ açindan yaklasan, halkla iç içe polis imaji çizilmesi noktasinda önemli uygulamalara imza atan Orhan’in ekibi 190 kisiden olusuyor. Teskilatin basarisinin bir ekip çalismasi oldugunu, kurumlar ile uyum içerisinde çalismaya özen gösterdiklerini söyleyen Orhan, “Su anda hiçbir eksigimiz yok. Bir ilçe teskilatinin sahip olmasi gereken en ideal donanimdayiz” dedi. Yeni yerinde Emniyet Müdürlügü ve Polis Karakol Merkezi ile hizmet veren kurumda 16 binek araç, 1 ford minibüs, 2 motor bulunuyor.

GENÇ MUDURUN GENÇ EKIBI

ILÇE Emniyet Müdürlügünde dikkat çeken diger nokta ise po-lislerin yas ortalamasinin ‘ideal’ düzeyde olmasi. Yas ortalamasi 42 olan teskilatin basi Ilçe Emniyet Müdürü Yalçin Orhan’in yasi da 43. polislikte en verimli çag olarak adlandirilan 40-45 yas araligindaki polislerin hizmet verdigi Emniyet’teki memurlarin büyük bir kismi en az 20 yillik polis. Yas olarak genç olmalarina ragmen mesleki bakimdan tecrübeli olan polisler olaylara müdahale etme bakimindan en verimli yas araliginda.

NÖBETÇI AMIR SISTEMI

EMNIYET’TE dikkat çeken en yeni uygulama komiser sayisinin 2’den 4’e çikmasi. Komiserler Ay-han Gençay ve Bülent Kurt geçtigimiz günlerde göreve basladi. Mevcut komiserler Sükrü Çelik ve Ramazan Solak ile birlikte ilçedeki rütbeli komiser sayisi en ideal rakama ulasti. Geceleri rütbeli polislerin görev yapmasi için 2 takviye komiser talebinde bu-lunduklarini söyleyen Yalçin Or-han, “Eskiden rütbeliler kontrolü telsizler vasitasiyla sagliyordu. Ama simdi her gece bir komiser arkadasimiz teskilatta kaliyor. Geceleri teskilatta bir rütbeli arkadasimizin olmasi birçok bakimdan çok faydali oldu” dedi.

17 BAYAN POLIS
YAKLASIK 200 memurun görev yaptigi teskilatta 17 bayan polis bulunuyor. Bayanlardan 9’u sivil, 8’i resmi olarak görev yapiyor. Bayan polisler genellikle Trafik Sicil Büro Amirligi’nde görev yapiyor. Birimin en hareketli bürolari-ndan Asayis Büro Amirligi’nde 17 sivil, 36 resmi polis görev yaparken Çocuk Bürosu’nda 11 sivil, Terörle Müca-dele’de 9 sivil görev yapiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web