Büyük Torbalı

En aci Anneler Günü…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
En aci Anneler Günü…
302 Görüntüleme
07 Mayıs 2010 - 21:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

13 yasindaki oglu Mehmet Tekin 20 gün önce kaybeden anneTürkan Tekin, Anneler Günü’nü gözü yasli karsiliyor. Oglunun kiyafetlerini koklayan acili anne mezari basindan ayrilmiyor

ANNE, tüm varligimizi gü-venle emanet ettigimiz tek insan özelligini tasir. Yarin, ‘cennetin ayaklari altinda’ olan annelerimizin günü. Fakat bir anne var ki bu an-neler günü ona bir bayram havasinda degil aksine bü-yük bir aci ile hatirlayacagi gün olacak. Geçtigimiz gün-lerde gazetemizde yayinla-digimiz haberde Subasi’da 13 yasindaki Mehmet Te-kin’in suda bogularak feci sekilde hayatini kaybettigini duyurmustuk. Tüm çocukla-rin annelerini tebrik edecegi bu günde kendisini oldukça yalniz hisseden Türkan Te-kin: “Oglum olsaydi kesin-likle benim anneler günümü kutlar boynuma sarilir ve öperdi” seklinde konusarak acisinin ne kadar büyük ol-dugunu dile getirdi.

ANNELER GUNU BANA ZEHIR OLUYOR

SUBASI Ismet Pasa Cad-desi’nde ikamet eden Meh-met Tekin, annesi Türkan Hanimla disari çikti. Anne disarida yabani ot top-larken, oglu Mehmet ise futbol topuyla oyun oynu-yordu. Bu sirada topu yol kenarinda bulunan su yolu-na düstü. Fabrikalarin, atik sularinin tahliye ettigi kana-lin içinde bulunan ve 1 met-re yükseklikteki sudaki to-punu almak için egilince ayagi kaydi ve suyun içine düstü. Sara hastasi oldugu için sudan çikamayan Meh-met’i annesi bu sekilde gö-rünce çigliklar atarak yar-dim istedi. Oglunun ölü-müyle yikilan anne, oglunun mezarina giderek, fotograflariyla ve eski giy-digi kiyafetleriyle özlem gideriyor. Önceleri oglunun yanindan hiç ayrilmadigini dile getiren anne Türkan: “Oglumu çok özlüyorum. Bu geçirecegim ilk onsuz anneler günü. Nasil dayana-cagim bilmiyorum” dedi.

ASKERDEKI OGLUM KARDESININ ÖLDUGUNU BILMIYOR

SAVCILIK ve Ilçe Jandar-ma Komutanligi Olay Yeri Inceleme ekiplerinin yaptigi incelemenin sonuçlanmasi sonrasinda bölgedeki fabri-kaya sularini açiktan tahliye ettigi gerekçesiyle suç du-yurusunda bulunacaklarini belirten Anne: “Atik sulari açik bir sekilde akiyor.  On-larin bu vurdum duymazligi nedeniyle oglumu kaybet-tim. Oglumun ölümünden sorumlu olan kisiler hakkin-da gerekli suç duyurusunda bulunacagim. Hiç kimse ge-lip de en azindan bas sagligi dilemedi” diye konustu. Hiç bir sosyal güvenceleri olma-yan Tekin ailesi parayla al-diklari topraklardan, çamur-dan firin yaparak satiyor. Ayda en fazla 1 tane ve bu-nun karsiliginda 30 TL al-diklarini belirten Tekin aile-si: “Çok kötü durumdayiz. Oglumun ölümüyle birlikte durumumuz iyice kötüye gidiyor. Kalan 6 çocugu-muzla çok kötü sart-lar içinde yasam mücadelesi veriyoruz. Bir asker oglu-muz var, yol parasi olma-digi için gelemeyeceginden ona kardesinin öldügünün haberini veremedik” seklin-de konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web