REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

En iyi ögrencileri: Mahkûmlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
En iyi ögrencileri: Mahkûmlar
269 Görüntüleme
30 Kasım 2010 - 22:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

23 yildir resim ögretmenligi yapan Yurtsev, 2009-2010 dönemi içerisinde Torbali Kapali K2 Tipi Cezaevi’deki mahkumlara verdigi resim kursuyla adindan söz ettirdi

KAZIMPASA Ilkögretim Okulu resim ögretmeni Ilhan Yurtsev, yaptigi resimlerle dikkat çekiyor. 23 yildir resim ögretmenligi yapan Yurtsev, 2009-2010 dönemi içerisinde Torbali Kapali K2 Tipi Cezaevi’deki mahkumlara verdigi resim kursuyla adindan söz ettirdi. Tutuklu ve cezalilari, yetenekli birer ressam haline getiren Ilhan Yurtsev, simdilerde bilgisayar ortamindaki fotograflari grafiksel çalismayla resimsel hale getiriyor. Ayrica Torbali’daki trafolarin dis cephesinin resimlerle donatilmasinda da görev alan Yurtsev, ilçede çok yetenekli gençlerin bulundugunu söyledi. Su ana kadar ki en iyi ögrencilerinin, cezaevindeki 12 tutuklu ve mahkûmun oldugunu ifade eden Ilhan Yurtsev: “2,5 ayda onlara resim yapmayi ögrettim. Hepsi de sivil hayatlarinda kolaylikla resim yapabilir” dedi.

RESIM YAPARAK CEP HARÇLIGINI ÇIKARDI

2000 yilinda Kazimpasa Ilkögretim Okulu’nda göreve baslayan, 51 yasindaki Ilhan Yurtsev 10 yildir burada resim ögretmenligi görevini sürdürüyor. 23 yildir bu meslegi icra eden Yurtsev, resim yapmayi çocukluktan beri çok sevdigini belirtti. Ilk ciddi çalismalarini daha 17 yasindayken gerçeklestir-digini ifade eden Ilhan Yurtsev: “Lise yillarinda kara kalem çalismalari yapardim. Yaptigim portre resimlerini satarak hem cep harçligini çikariyordum hem de aileme maddi destek oluyordum. O yillardan beri resim yapmayi çok seviyorum” diye konustu.

GENÇLER YETENEKLERINE GÖRE YÖNLENDIRILMIYOR

RESME yeteneginin oldugunu açiklayan 23 yillik ögretmen Yurtsev, lise yillarinda yapilan yönlendirmeyle resim ögretmenligine adim attigini belirtti. Bu yönlendirme açisindan çok sansli oldugunu dile getiren Yurtsev: “Türkiye’de maalesef gençlerimiz yeteneklerine göre mesleklere yönlendirilmiyor. Bu da ilerleyen yillarda sorun yaratiyor. Ben bu konuda çok sansliyim. Isimi severek yapi-yorum ve 23 yildir bu meslegi içerisindeyim. Çünkü resim insanin duygularini renk ve biçim olarak disariya yansimasidir” seklinde konustu.

SUÇLARINI HALEN BILMIYORUM

GEÇTIGIMIZ aylarda, Halk Egitim Merkezi’nin Torbali Kapali Cezaevi’nde açtigi re-sim kursunda egitmen olarak görev yapan Ilhan Yurtsev, 12 tutukluya egitim verdi. Yapilan teklifi ‘Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsaminda kabul ettigini söyleyen deneyimli ögretmen: “2,5 ay boyunca çok güzel günler geçirdim. Egitime basladigim günden sona erene kadar mahkûm ögrencilerimle çok iyi bir diyalog kurdum. Ancak onlara karsi ön yargili davranmamak için hangi suçtan ceza yedikleri sorusunu yöneltmedim. Su ana kadar verdigim egitimlerde en iyi ögrencilerim o 12 mahkûmdu. Çok basarili ve isteklilerdi” diye konustu.

KULTUR MERKEZI BUYUK BIR EKSIKLIGI GIDERECEK

2006 yilinda Izmir Büyüksehir Belediyesi’nin Alsancak’ta bulunan resim heykel galerisinde resim sergisi açtigini belirten Yurtsev: “50 tane fotografi bilgisayar ortamina aktardim. Burada gerçeklestirdigim grafiksel çalismayla bu fotograflari resim haline getirdim. 15 gün boyunca sergide kalan resimlerim büyük ilgi gördü. Belediye tarafindan yapilan Kültür Merkezi binasi sona erdiginde ilçedeki çok büyük bir eksiklik de giderilmis olacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web