REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ENGİN HOŞGÖRÜ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ENGİN HOŞGÖRÜ
393 Görüntüleme
05 Kasım 2015 - 7:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Tüm araştırma şirketleri, anket kuruluşları gibi bende yanıldım.

Seçimi AK Parti ezici bir çoğunlukla önde bitirdi ve tek başına iktidara geldi. Ülkemiz seçmenin yarısının oyunu almış oldu. AK Parti ve diğerleri oldu. Oldu ama uzun zamandır oldukça bir ayrışma yaşayan halkımızın ve ülkemizin geleceği için bu sonuç nasıl algılanır nasıl değerlendirilir bu da çok önemlidir.

 

7 Haziran’ı değerlendiremeyen partilere karşı halkımızın gösterdiği bir tepki ve terörün tekrar hızlanması ve şehit haberlerinin yine artması bu sonucun ortaya çıkmasının en büyük etkenidir. Halkımız bir karar vermiş ve bu karara her kesimin saygı duyması ve halkın ruh ve vicdanını siyasi partilerimizin ve kaostan umutlanan siyasetçilerin iyi okuması gerekmektedir. İçte ve dışta AK Parti muhaliflerinin aynı telden çalıp oynamaları her ülkesini seven vatandaşımızı tedirgin etmiş ve tekrar AK Parti’den yana tercihini kullanmasına neden olmuştur.

 

Kendilerindeki hataları görmeyen sanki her şeyin sorumlusu olarak AK Parti’yi gösteren bir politika sürdürmeleri halkımızın tepkisini çekmiş ve en keskin olan Devlet Bahçeli’yi ve Partisini ortadan ikiye bölmüş parçalamıştır.

 

Yaklaşık 5 yıldır Ülkücü beyinleri bir bir temizleyen MHP sonunda kendini yemeye başlamıştır. Asla Devlet Bahçeli kötüdür anlamında bu ifadeleri kullanmıyorum, benim dediğim iyi veya kötü ülkemiz siyasetinde halkımızın ruh ve vicdanını okuyamayanların, zaman içinde kendilerini yiyip bitirdiğini tecrübelerimin ışığı altında anlatmaya çalışıyorum.

 

Devlet bahçelinin anlaşılmayan inadı, HDP’nin seçim sarhoşu olup Kandili, PKK’yı ve PYD’yi referans kabul etmesi ve terörün artması, Demirtaş’ın, 7 Haziran sonrası çok ağır ifadelerle fırsatçılık yaparak hükümetin yerine Doğrudan devleti hedef almaları, halkımızı ziyadesiyle üzmüş ve halkımızı ciddi şekilde tedirgin etmiştir.

 

Halkın tercihinin doğru veya yanlış olup olmadığını değerlendirmek benim haddim değil ama halkımızın mevcut durumu iyi okuduğunu da söylemek her halde hakkımdır. AK Parti’nin 13 yıllık iktidarı toplamından daha fazla 5 ayda, terör mağdurunun olması ve akıl almaz bir kaos ortamına sürüklenmemiz 1 Kasım seçim sonuçlarını büyük ölçüde etkilediğini düşünüyorum.

 

Halkımızın bu kararını bana göre en iyi okuması gereken partinin AK Parti olacağını da söylüyorum. Eğer AK Parti 1 Kasım’a kadar son 3 yıllık yaptığı hataları yeniden tekrar edecek olursa halkın bu yetkiyi tekrar geri alacağını bilerek, icraatlarını akıllıca yapmalıdır. Tekrar barışın ve kardeşliğin tesisi için adım atmasına önünde hiçbir engel de kalmamıştır. Çözüm sürecini buzdolabından tekrar çıkarmalı ama teröristle mücadeleyi de asla bırakmamalıdır. Muhatap alacağı şahıs ve zümreleri iyi seçmelidir.

AK Parti yöneticileri, 1 Kasım seçimleri artık her şeyi bitirdi güç bizde, her istediğimizi yaparız mantığı ile hareket ederler ise kendilerinin ve partilerinin felaketlerini hazırlayacaklarını bilmelidirler. Ekonomiden eğitime, sosyal sorunlardan, başta yakın komşularımız olmak üzere, dış ilişkilere kadar çok dengeli ve akılcı politikalar üretmelidirler. Bundan sonra kendine özgür dünya dedikleri Avrupa ve Amerika ile ilişkilerini çok iyi dengelemelidirler.

 

Dış dünyanın olumsuz tutumu ile hiç muhatap olmadan, içte ve dışta öncelikle kendi insanımıza sıcak kollarını açmalıdırlar. Ülkemizde olan biteni dış güçlere bağlama kolaycılığından vazgeçip ileride kendi ayaklarına dolanacak bir takım eylem ve söylemlerden vazgeçmelidirler.

Sayın başbakanımızın balkon konuşması son beş yılda tepeden verilen en güzel mesajlardan biriydi.

Samimi olmalarını ve herkesi kucaklamalarını, yasakçı ve baskıcı yönetim tarzını bırakmalarını, yeniden bir güç zehirlenmesine girmeden engin hoşgörü göstermelerini temenni ediyorum.

Bu vesile ile kendi evladımız Av. Atilla Kaya’nın, Milletvekili olmasından duyduğum memnuniyetimi bir defa daha ifade ediyor, başarılı olmasını ve ilçemize iyi hizmetler yapmasını yürekten temenni ediyorum.

Darısı diğer evladımız Halit Dalgıç’ın başına inşallah!

ALLAH’A EMANET OLUNUZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web