Büyük Torbalı

ESHOT’a gizli zam

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ESHOT’a gizli zam
1.687 Görüntüleme
24 Şubat 2016 - 8:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İZBAN’ın Torbalı seferlerine başlamasıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulaşıma ‘gizli zam’ yaptı. 90 dakika uygulamasının kaldırıldığı Ayrancılar’dan kent merkezine gelmenin bedeli 9 lira 60 kuruş oldu

İZBAN hattının Torbalı’ya uzatılmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi fiyat tarifelerinde düzenlemeye gitti. Bu çerçevede Ayrancılar tarafındaki bazı hatlarda, 90 dakika uygulamasının kaldırılması vatandaşları isyan ettirdi. Büyükşehir yetkilileri, fiyat tarifelerinde “zam” olmadığını öne sürerken, vatandaşlar “90 dakikanın kalkmasının” kendilerine pahalıya patladığını ve bu nedenle her gün Ayrancılar’dan İzmir’e gidip gelmek için 9 lira 60 kuruş ödediklerini söyledi. Ayrancılar’da önceki gün 90 dakika uygulamasının kaldırılması nedeniyle yüzlerce vatandaş Sarnıç Aktarma Merkezi’ne giderek belediye otobüsünün önünü kesip eylem yaptı. Ancak tepkiler bununla sınırlı kalmadı. Daha önce Sarnıç Aktarma Merkezi’ne giden otobüsleri kullanırken 90 dakika uygulamasından faydalandıklarını belirten vatandaşlar, İZBAN’ın Torbalı’ya uzamasının ardından 90 dakikanın kalktığını söyledi.

ÜCRET İKİ KATINA ÇIKTI

Ayrancılar’da oturanların yüzde 90’ının dar gelirli olduğunu belirten vatandaşlar, “Ayrancılar’dan Sarnıç’a 25 dakikada geliyoruz ve 2 lira 40 kuruş ödüyoruz. Ardından İZBAN’a bindiğimizde tekrar 2 lira 40 kuruş ödüyoruz. Dönüşte yine aynı ücreti verdiğimiz için cebimizden her gün 9 lira 60 kuruş gidiyor. Aynı şekilde İZBAN’ı kullanmak için de Ayrancılar aktarma merkezinden Pancar’a giderken 2 lira 40 kuruş ödüyoruz. Pancar’dan Cumaovası’ndaki aktarma merkezine gitmek için İZBAN’a binerken yine 2 lira 40 kuruş kesiliyor. Dolayısıyla yine aynı para cebimizden çıkıyor. Daha önce 90 dakika varken, İZBAN’ın gelmesiyle ESHOT neden bizden iki katı ücret almaya başladı anlamış değiliz. Bunun adı gizli zamdır ve eziyetten başka bir şey değildir” diye konuştu.

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web