Büyük Torbalı

Eskilere 12 Lira’lik ihraç

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Eskilere 12 Lira’lik ihraç
308 Görüntüleme
03 Ocak 2010 - 23:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karasu, aralarinda eski yöneticilerinde bulundugu180 kisiyi kulüpten ihraç etti. Torbalispor’a yillarca milyarlarca para veren eski yöneticilerin 12 TL’lik ödemeyi yapmadiklari gerekçesi ile atilmasi büyük tepki topladi

TORBALISPOR Play Off’a çikmanin sevin-cini yasarken kulüp içinde yasanan olaylar ca-miayi üzüyor. Geçen hafta yapilan yönetim kurulu toplantisinda olayli bir sekilde genel kurul karari alan Baskan Hamit Karasu 240 üyesi bulunan Torbalispor’da 180 kisinin üye-ligine yillik 12 TL aidatlarini ödemedigi ge-rekçesi ile son verdi. 1974 yilinda kurulan ve Torbali ile özdes hale gelmis Torbalispor’a emegi geçen eski yöneticilerin ihraci tepki topladi.
Aralarinda kulüp baskanlari ve bugüne kadar görev almis eski yöneticilerin bulundugu üye-lere hiçbir ödeme emri yapilmadan gerçekles-tirilen islem Torbalispor camiasini ayaga kal-dirdi. Torbalispor’a yillarca milyarlarca lira para veren eski yöneticilerin 12 TL’lik ödeme-yi yapmadiklari gerekçesi ile atilmasi sas-kinlikla karsilandi. Geçtigimiz günlerde üye-lere teblig edilen ihraç kararini yargiya tasi-maya hazirlanan üyeler Baskan Karasu’ya “Kulübü kendi sirketi gibi görüyor” suçlama-sinda bulunuyor.

KULUBU KENDINE BORÇLANDIRIYOR
TORBALISPOR’DA top oynamis, baskanlik yapmis ve yöneticilik yapmis eski isimlerin Kulüp üyeligine son veren Karasu, sahibi ol-dugu sirkette çalisan birçok isimi kulübe üye yapti. Torbalililar ihraç edilirken Murat Dül-ger, Murat Arslan, Erkan Karahan, Ismail Öz-dede gibi Izmir menseili yöneticiler ve Kara-su’nun is ortagi Özgün Unver kulüpte ön pla-na çikmaya basladi. Bu sezon Torbali Beledi-yesi’nin ekonomik katkilari ile parlak bir se-zon geçiren Torkos’un Baskani Karasu’nun verdigi paralari da karar defterine isleyip kulübü kendine borçlandirdigi biliniyor.

YÖNETICILER SOKTA: BUYUK VEFASIZLIK
TORBALISPOR’DA uzun yil-lar yöneticilik yapan, kulübe mil-yarlarca maddi destekte bulunan takima sponsor olan yönetici ve isadamlarinin kulüpten ihraç e-dilmesi tepki topluyor. Ihraç ka-rarini degerlendiren eski yöneti-ciler Baskan Hamit Karasu’ya sert sözlerle tepki gösterdi.

OGLUM TAKIMI KURTARDI, KENDISI ATILDI
Eski Baskanlardan Av. Yasar Demir: Yillarca Belediye ile ara-sinda kopukluk olan Torbalispor-un Belediye destegi almasini, saglayan oglum Övünç bile ku-lüpten ihraç edildi. 6 ay önce Be-lediye Baskani Ismail Uygur ile eski Baskan Özgür Çaglar’i ba-ristiran, takimi düsmekten kurta-ran Övünç simdi kulüpten atildi. Bu hiç sik degil. Torbalispor si-yasi hesaplara alet edilmemeli. Birlik ve beraberligin bozuldugunu görmek beni çok üzüyor.

TAKIMI MUSALSPOR YAPALIM
Eski baskanlardan Yurdakul Mutlu’nun oglu Yurdadog Mutlu: Görmemisi kral yapmis-lar tutmus babasini kesmis. Bazi makamlar hak etme meselesi. Pa-ra ile koltugu doldurdugunu zan-nedenler basariyi kendilerine mal ediyor. Topluma mal olmus ku-rumlar kisilestirilmez. Torbalis-por gibi kurumlar kisilerin egolar tatmin makamlari degil. Bu in-sanlar Torbalispor ‘T’sini bil-mezken bizim bu takima emegimiz geçti. Torba-lispor profesyonellesti ama yagmurda çamurda bu takimi destekleyenler unutuldu. Son kongre-den bu yana da takimda bir tedirginlik var. Amaçlar farkli çünkü. Oldu olacak takimi Musalspor yapalim. Bu takima sagcinin da, solcunun da emegi geçti. Takima yazik ediyorlar.

KARASU DA HIÇ AIDAT ÖDEMEDIEski Yöneticilerden Tuncay Özkan: Böyle bir karari hangi gerekçe ile aldiklarini bile bilmi-yoruz. Hiç etik degil. Bize gerek-çe olarak 12 TL’yi gösteren Bas-kan Hamit Karasu ile 3 yil bo-yunca birlikte yöneticilik yaptik. Gücümüz yettigince maddi ma-nevi yardimlarda bulunduk. Sa-yin Karasu’ya soruyorum, ‘Sen 3 yil boyunca takima aidat ödedin mi?’ Bu soruya cevap versin, alnindan öpeyim. Hiçbirimiz yardimlari aidat adi altinda ödemedik. Eger bizim üyeligimiz düsüyorsa Hamit Karasu’nun üyeliginin de düsmesi gerekiyor.

EGOSUNU TATMIN EDIYOR
Eski As Baskan Murat Ögüt: Geçmis yillar bir yana ben takima sadece 2009 yili içerisinde 5 bin TL yardimda bulundum. Bu da 200 yillik aidat de-mek. Benim kulüpten12 TL için atilmam çok komik. Kulübe e-mek verdigim hangi yönetici ile karsilassam ‘Ben de atildim’ di-yor. Dünyanin hiçbir yerinde yö-neticilik yapmis kisiler takimdan ihraç edilmez. Hamit Karasu’nun agabeyi bir zamanlar soförüm-ken, kendisi de muavinimdi. Sa-nirim simdi takimin yöneti-minden kendilerinden daha güçlü kisileri görmek istemiyorlar. Be-ni takimdan ihraç ederek egola-rini tatmin ediyorlar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web