Büyük Torbalı

Evlerin temeli kredi üzerine kuruluyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Evlerin temeli kredi üzerine kuruluyor
199 Görüntüleme
18 Mayıs 2010 - 21:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Tapu Kadastro’nun verilerine göre ilçede ev sahibi olmak isteyen her 100 kisiden 80’i kredi kullaniyor

TORBALI Tapu ve Kadastro Müdürlügü verilerine göre, cazip banka kredileri nedeniy-le her 100 kisiden 80′i gayri-menkul alirken kredi kullan-mayi tercih ediyor. Son 2 yil-da banka kredi kullanimlari-nin arttigini ifade eden yetki-liler, ilçede ev alimlarinda da olumlu gelismeler yasandigini belirtti. Tapu Müdürü Nurgül Asan, Torbali’daki evlerin uy-gun fiyatta oldugunu bu ne-denle ilçe disindan da birçok kisinin yatirim amaçli da olsa buradan ev aldigini belirtti.

HERSEY 2 YILDA DEGISTI

SON yillarda sanayilesme a-çisindan büyük bir gelisimin yasandigi Torbali’ya yogun göç yasaniyor. Ilçeye yerlesen birçok vatandas, uygun fiyat-lar nedeniyle ev sahibi olmayi tercih ediyor. Bankalarin kü-çük faizli kredileri sayesinde ev alanlarin sayisi giderek artiyor. Torbali’daki ev alanla-rin yüzde 80’nin banka kredi-si kullandigini söyleyen Nur-gül Asal: “Geriye kalan yüzde 20’lik bölüm ise pesin parayla ev sahibi oluyor.  Geçtigimiz yillarda tam tersiydi. Vatan-daslar genellikle ev alimi yaparken pesin parayi tercih ediyordu. Ancak son 2 yilda yasanan degisim  nedeniyle vatandaslar cazip ev kredisi kullanmaya basladi” dedi.

EVLER YATIRIM AMAÇLI

VATANDASLARIN kira ö-demek yerine biraz daha ke-mer sikarak ev sahibi olmak istedigini dile getiren Asal: “Ailelerin en büyük istekle-rinden biri ev sahibi olmaktir. Torbali’daki ev fiyatlari ol-dukça uygun. Kiralik evde oradan oraya savrulmak yerine kalici bir ev sahibi olmak isteyenler kredi kulla-nimini tercih ediyor. Ayrica Izmir’deki birçok vatandas burada yatirim amaçli ev ali-mi yapiyor. Bu nedenle geç-mis yillara oranla ilçede bü-yük bir oranda ev alim-satimi gerçeklesiyor” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web