Büyük Torbalı

Fatura için basvurunca elektriksiz kaldilar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Fatura için basvurunca elektriksiz kaldilar
304 Görüntüleme
07 Ocak 2010 - 22:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

17 yildir elektrik faturasi gelmeyen Korucuk Dügün Salonu’na fatura gönderilmesi için basvurunca ‘kaçak elektrik kullandiklari’ gerekçesi ile saat mühürlendi. Aza Öztürk: 17 yildir her ay bu saati görüp de ceza kesmeyen Tedas simdi bizi hangi mantikla elektriksiz birakiyor?

TORBALI’YA 17 kilometre uzaklikta olan Korucuk kö-yünde yasanan elektrik sikin-tisi savciliga kadar ulasti. 1992 yilinda köy meydanina yaptirilan iki katli dügün sa-lonuna tam 17 yildir elektrik faturasi gelmiyor. Muhtar Mustafa Içöz Tedas’a basvu-ruda bulununca, dügün salo-nunun elektrigi kesildi. Ayri-ca 5000 TL de ceza kesildi. Korucuk muhtarligi kaçak elektrik kullanimi nedeniyle suçlaniyor. Korucuk Muh-tarligi 1. Aza’si Ismet Öz-türk, dönemin muhtarlari Ib-rahim Karaaslan ve Fikret Hançer’in konuyla ilgili savciya ifade verdigini söyledi.

17 YILDIR FATURA GELMIYOR
29 Mart yerel seçimleri son-rasinda göreve gelen Musta-fa Içöz, ilk is olarak Korucuk köy muhtarligini kaçak e-lektrik kullanimindan dolayi Tedas’a ihbar etti. Muhtarliga ait olan üç dükkânin ve köy dügün salonunun elektrik fa-turalarini 3 ay boyunca bek-lemesine ragmen herhangi bir fatura gelmeyince hare-kete geçti. Muhtar Mustafa Içöz, yaptigi arastirma sonucunda dügün salonunun ve üç dükkânin elektrik abo-nesi oldugunu fakat 17 yildir fatura gelmedigini ögrendi. Haftalardir dügün salonunun ve dükkânlarin elektriksiz kaldigini ifade eden Ismet Öztürk, “Geçmis dönemde yapilan hatalar nedeniyle 1000 nüfuslu köyün tamami cezalandirilamaz.”

5000 TL CEZA
17 yildir kaçak elektrik kullanimi yapildigi iddiasiyla Muhtarliga ve dügün salo-nunda bulunan esnaflara top-lam 5000 TL ceza geldi. Bu duruma isyan eden Öztürk, “Dügün salonunun içerisinde bulunan elektrik sayaci pa-nosunda toplam 4 sayaç bulunuyor. Tedas ekipleri bunlardan iki tanesini okumayi akil ediyor, ancak diger 4 tane sayaci okumayi akil edemiyor. Bu sorunun bir an önce netlik kazanmasi-ni istiyoruz” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web