Büyük Torbalı

Fidanlik iddialarla çalkalaniyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Fidanlik iddialarla çalkalaniyor
270 Görüntüleme
19 Ağustos 2013 - 8:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eski müdür Erol Akkoç’un jet hiziyla geçici görevinin normal atamaya dönüstürülerek baska bir ile gönderilmesiyle baslayan fidanliktaki çalkantili dönem, gün geçmeden büyümeye devam ediyor. Çesitli iddialarin atildigi Fidanlik Müdürlügü’nde sular durulmazken, iddialarda çig gibi büyümeye devam ediyor, müdürlük ise buna sessiz kalmayi sürdürüyor

TURKIYE’NINfidan ihtiyacini karsilayan Torbali Fidan Müdürlügü’nde sular durulmuyor. Geçtigimiz aylarda apar topar geçici bir görevle baska bir ile zorunlu atamasi yapilan Eski Müdür Erol Akkoç’un gitmesiyle baslayan iddialar, her geçen gün çig gibi büyüyerek devam ediyor. Ortaya atilan iddialara ragmen Fidanlik müdürlügü sessizligini bozmazken, eski müdür Erol Akkoç’un hukuk mücadelesi ise devam ediyor. Bölge Idare Mahkemesine yürütmeyi durdurma kararini durdurmasi için basvuran Akkoç, geçtigimiz günde geçici olarak görevlendirildigi atamasi resen atamaya dönüstürülmesine itiraz için müdürlügü ikinci kez mahkemeye verdigi ögrenildi.

IDDIAALAR ÇIG GIBI BUYUYOR

BIR çok iddialarla çalkalanan Torbali Fidanlik Müdürlügü’nü önümüzdeki günlerde sicak saatler hatta dakikalar beklerken, ileri sürülen ve adeta dedikodu tarzinda çig gibi büyüyen bu tür iddialara dur demek için, müdürlügün bir açiklama yapmasi merakla bekleniyor. Bir yandan haksizliga ugradigini ileri süren eski müdürün hukuk mücadelesine sahne olan fidanlik, diger yandan iddialarla çalkalanmasina ragmen açiklama bile yapilmayan müdürlügün sessiz kalmasi, ortaya atilan iddialarin dogrulugu kafalarda birer soru isareti olusturmasina neden oluyor.

FIDANLIKTAN AÇIKLAMA YAPILMASI BEKLENIYOR

ISÇI çikartilmasindan, uzlasma çagrilarina, geçici atamanin ressen atamaya dönüstürülmesine, yasa disi ekimlerin yapilmasindan, Akkoç’a yakin idari personellerin sorusturulmasina gibi birçok iddialarin ileri sürüldügü Torbali Fidanlik Müdürlügü’ndeki bu çalkantili dönemin ne zaman sona erecegi merakla beklenirken, Türkiye’nin özellikle resmi kurumlarin fidan ihtiyaçlarinin yüzde 90’inin karsilandigi Torbali Fidanligindaki bu kaoslu ortamin üretim rakamlarina yansiyacagi tahmin ediliyor. Önümüzdeki günlerde bir açiklama yapilmasi beklenilen Fidanlik Müdürlügü’nün sessiz kalmasi ise tepkilere neden oluyor.

 

IDDIALARDAN BAZILARI SUNLAR

-FIDANLIK Eski Müdürü Ömer Akkoç, Il Müdürünün yakin tanidiginin kurbani oldugu,

-BIR grup isçi eski müdür hakkinda sikâyetçi oldu, 120 isçi eski müdürünü tekrar geri dönmesini saglamak için müdürlüge gönderilmek üzere imza verdi.

-6 AYLIGINA diye geçici görevle Balikesir’e gönderilen Ömer Akkoç, apar topar atamasi yapilarak geçici görevi ressen atamaya dönüstürüldü

-BAKANLIK Personel Daire Baskanligindan aranan Akkoç, mahkemelerden vazgeçmesi üzerine uzlasma teklif edildigi,

-BUGUNE kadar özel isletme gibi çalisan Fidanlik, disaridan mevsimlik isçi alirken, çiçegi burnunda jet hiziyla atamasi yapilan mevcut müdürün ilk icraati sonrasinda isçi çikartilmaya baslandigi,

-AKKOÇ döneminde 30 günlük çalisma periyodu 15 güne dönüstürülerek tasarruf yoluna gidilmeye baslandigi,

-MUDURLUK bu tasarrufu ödeneklerin bitmesine dayandirildigi,

-JET hiziyla geçici görev ile baska bir ile atanmasindan dolayi hakkini arayan eski müdür, yürütmeyi durdurma karari almak için Bölge Idare Mahkemesine basvurdu.

-GEÇICI görevi resmen atamaya dönüsen müdür ikinci bir dava daha açarak atamasina itiraz etti.

-ESKI Müdüre yakin olduklari iddia edilen bazi idari personel, il müdürlügü tarafindan sorusturma geçirdigi,

-BAKANLIKTAN Müfettis istenmesine ragmen, Il Müdürlügü tarafindan mühendislerden olusan bir ekibin gönderildigi,

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web