Büyük Torbalı

Fırsatçılar durmuyor

Ayrancılar Mahallesi’nde sahte dezenfektan üretildiği tespit edilen bir depoya baskın yapıldı. Depoda 6 bin 851 litre sahte dezenfektan ele geçirildi

Bu Haber 20 Mart 2020 - 13:35 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

resim

Koronavirüsü vakalarının sayısının her geçen gün arttığı ülkemizde krizi fırsata çevirmek isteyenler her yolu deniyor. Kolonya, temizlik malzemeleri karaborsaya düşerken birçok ürünün sahtesi yapılmaya başlandı. Torbalı’da da sahte dezenfektan üretildiği tespit edilen bir depoya baskın yapıldı.
1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
İzmir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri Ayrancılar Mahallesi’nde M.T’ye ait bir depoda sahte el dezenfektanı imal edildiğine dair ihbar aldı. Teknik takibin ardından söz konusu adrese operasyon düzenleyen ekipler, M.T’yi gözaltına aldı. İlçe Sağlık ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleriyle depoda yapılan kontrolde, soğutucularda ve yerde istiflenmiş plastik bidon ve kutularda 4 bin 800 litre izopropil, 2 bin 51 litre piyasaya sürülmek üzere plastik şişelere hazırlanmış el dezenfektanı, 19 bin 555 adet boş plastik şişe ile çok sayıda sahte etiket ve ısıtıcı ve karıştırıcısı olan karışım için kullanılan tank ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheli M.T, sorgulanmak üzere jandarmaya götürüldü.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Büyük Torbalı
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal