REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gazi Okulu, ihaleye çikiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gazi Okulu, ihaleye çikiyor
105 Görüntüleme
22 Ağustos 2013 - 8:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pet­kim modeli ile Torbali Belediyesi saf disi birakilarak Gazi Okulu arsasinin ruhsati verilirken, Milli Egitim Bakanligi da yeni okul binasi için bu ay sonunda ihaleye çikiyor.

 BIR yili askin bir süredir okul yapilmasi planlanan Gazi Okulu arsasi konusunda nihayet somut adimlar atilmaya baslandi. Ihalenin ardindan yeni Gazi Okulu’nun insaati için çalismalara baslanacak. GaziOkulu’nun ya­pil­ma­si için yak­la­sik bir yil­dir mü­ca­de­le eden AK Par­ti Il Bas­kan Yar­dim­ci­si Atil­la Ka­ya, “Belediyenin ruhsat vermemesi nedeniyle geciken okul projemizin ihalesini bu ay sonunda gerçeklestirecegiz. Bölgeye çok modern bir okul insa edilecek” dedi.

PETKIM MODELIYLE RUHSAT VERILDI
TOR­BA­LI
Ma­hal­le­si’n­de 1956 yi­lin­dan be­ri ög­ren­ci­le­re ev sa­hip­li­gi ya­pan Ga­zi Il­kög­re­tim Oku­lu, dep­re­me da­ya­nik­li ol­ma­di­gi ge­rek­çe­siy­le geç­ti­gi­miz yil yi­kil­mis­ti. Tor­ba­li Mahallesi’nin en kiy­met­li alan­la­rin­dan bi­ri olan Il Özel Ida­re Mü­dür­lü­gü’­ne ait okul ar­sa­sin­da ne ya­pi­la­ca­gi ay­lar­dir AK Par­ti Il­çe Tes­ki­la­ti ve Tor­ba­li Be­le­di­ye­si ara­sin­da po­le­mik ko­nu­su olu­yor­du. AK Par­ti­li­ler, Be­le­di­ye Bas­ka­ni Is­ma­il Uy­gur­’u in­sa­at ruh­sa­ti ver­me­di­gi için okul hiz­me­ti­ni en­gel­le­di­gi ge­rek­çe­si ile eles­ti­rir­ken, Uy­gur ise okul için da­ha ge­nis ar­sa öner­di­gi­ni, eski yerine yapilacak okulun tam donanimli olamayacagini ve önerdikleri böl­ge­ye tam do­na­nim­li bir okul ya­pi­lmasinin daha iyi olacagini sa­vun­mus­tu. AK Par­ti Il Bas­kan Yar­dim­ci­si Atil­la Ka­ya’­nin gi­ri­sim­le­ri ileokulun ayni alanda insa edilmesinin yolu açildi. Böl­ge­de Pet­kim modeli uygu­lan­di. Da­ha ön­ce Iz­mir Bü­yük­se­hir Be­le­di­ye­si’­nin Pet­kim­’e in­sa­at ruh­sa­ti vermeme­si üze­ri­ne dev­re­ye gi­ren Çev­re ve Se­hir­ci­lik Mü­dür­lü­gü, bu­ra­da da ini­si­ya­tif kul­lan­di ve ko­nu­yu ba­kan­li­ga ta­si­ya­rak ruh­sat meselesini mayis ayinda çö­zmüstü.

 IHALE 29 AGUSTOS’TA

RUHSAT islemlerinin çözülmesinden sonra Milli Egitim Bakanligi da bölgeye yeni bir okul yapmak üzere kollari sivadi. Alana yapilmasi en uygun okul projesi hazirlatildi. Aylar süren proje çalismalari da tamamlandiktan sonra simdi de ihale islemlerinin yapilmasi için harekete geçildi. 29 Agustos tarihinde 12 derslikli yeni Gazi Okulu’nun ihalesi yapilacak. Torbali Mahallesi’nin okul ihtiyacini gidereceklerini belirten Atilla Kaya, “Mahalle halki da okulun mevcut alana yapilmasini istiyordu. Bu nedenle gerekli çalismayi yaptik ve Torbali Belediyesi’nin vermedigi ruhsati, Çevre ve Sehircilik Il Müdürlügü’nden aldik. Gazi Okulu’nu ayni alana yeniden insa edecegiz. Yüz­ler­ce ço­cu­gu­muz bir yil­dir okul so­ru­nu yü­zün­den magduriyet yasiyordu. Bu­na göz yu­ma­maz­dik. Hedefimiz en kisa zamanda bu okulun insaatina baslayip bir an önce egitim ögretime açmak. Tor­ba­li­mi­zin okul nok­ta­sin­da ihtiyaçlari­ni giderme­ye de­vam ede­ce­giz” de­di.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web