Büyük Torbalı

Geldi bahar aylari, basladi temizlik telasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Geldi bahar aylari, basladi temizlik telasi
215 Görüntüleme
07 Mart 2010 - 22:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bayanlar bahar temizligine basladi. Havalarin isinmaya baslamasi ile Torbali’da iç ev dis mekân boya çesitleriyle hizmet veren isletmelerde hareketlilik basladi

BAHARIN gelmesiyle birlikte ev-lerde temizlikler de yapilmaya basla-di. Hava sicakliklarinin artmaya bas-lamasiyla birlikte bahar temizligi için badana yapilmaya baslandi. To-rbali’da iç ev dis mekan boya çesit-leriyle hizmet veren isletmelerin yet-kilileri boya satislarinin yavas yavas basladigini belirterek önümüzdeki günlerde talebin çok daha fazla ola-cagini söyledi. Bu kis yagislarin fa-zla olmasi nedeniyle binalarin iç ve dis cephelerinin oldukça zarar gör-dügüne de deginen isletmeciler, bu nedenle bu yil boya satislarinda pat-lama yasanmasini bekliyor.

TALEP PATLAMASI BEKLIYORUZ
MART ayina girilmesiyle birlikte halkin bahar temizligine basladigini belirterek önümüzdeki günlerde tale-bin çok daha fazla olmasini bekle-diklerini söyleyen Yildiz Alçi Deko-rasyon’un sahibi Selahattin Tascan “Her yil Mart ayinin son haftasinda boya satislari baslar. Bu yil simdiden az da olsa basladi. Geçtigimiz yillara göre bu yil satislarimizin çok daha fazla olacagini düsünüyorum. Çünkü bu kis son yillarin en fazla yagisi gerçeklesti. Bu yagisin da evlerin iç ve dis cephelerine büyük zarar verdi. Bu nedenle talep patlamasi bekliyo-ruz. Vatandaslar kullanimi ve temiz-ligi çok daha kolay olan silikonlu boyalarin kullanimini tercih ediyor” dedi.

BADANA ZORUNLU OLACAK
KIS aylarinda gerçeklesen yagislara bagli olarak bu yil izolasyon, iç ve dis cephe tamiratlarinda yogunluk olacagini belirte Menci Ticaret’in yetkilisi Aydin Menci “Bahar temiz-liklerine baslanilmasiyla birlikte bo-ya satislarinda da hareketlilik yasan-maya basladi. Bu yil satislar çok da-ha iyi olacak. Yagisa bagli olarak za-ten kötü durumda olan binalar daha fazla zarar gördü. Meydana gelen rutubetlenme nedeniyle iç ve dis cephelerde tamirat yapilmasi zorunlu olacak. Badana yaptiracak olanlar genellikle suya karsi dayanikli ve kolay temizlenebilen silikonlu boya-lari tercih ediyor. Ayrica yagmurla birlikte kendisini yenileyebilen dis cephe boyalari da çok sik badana yaptirmak istemeyenler tarafindan yogun ilgi görüyor” dedi.

SANATSAL ÇALISMALAR
SANATSAL bir iç mekan isteyenle-re farkli duvar kagitlari ve dekoratif boyalarla hizmet veren Mimarca De-korasyon’un yetkilisi Zeki Çarboga “Bahar temizligiyle evinde farkli bir mekan yaratmak isteyenler sira disi tasarimlar ve boyalari tercih ediyor-lar. Su anda gelip nasil bir çalisma yapilabilecegi konusunda bize bas-vuranlar oldukça fazla. Önümüzdeki günlerde yogunluk çok daha fazla olacaktir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web