Büyük Torbalı

Geleneksel isimler tahtini popüler adlara birakti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Geleneksel isimler tahtini popüler adlara birakti
201 Görüntüleme
29 Mart 2010 - 22:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI Nüfus Müdürlügü-nden alinan bilgiye göre Torba-li’da 2010 yil itibariyle kullani-lan isimler ise tercih edilen isim-ler arasinda ise farklilik oldugu göze çarpiyor. Ilçede en çok kul-lanilan erkek isimlerinin basinda Ahmet, Mehmet ve Mustafa ge-lirken, kizlarda ise Ayse, Fatma isimleri ön plana çikiyor. Ilçede yeni dogan bebeklere geleneksel isimlere nazaran daha çok Ya-ren, Asmin, Pasa, Buse gibi po-püler ve farkli isimler verildigi göze çarpiyor.

DIZI KAHRAMANLARI
TORBALI Nüfus Mü-dürlügü’nün 2010 yili do-gum raporlarinda çok kullanilan bilindik isim-lerin artik çok fazla tercih edilmedigi, popüler, fark-li anlamlar tasiyan isim-lerin tercih edildigi göze çarpiyor. ‘Sila, Asmin, Boran, Seymen, Polat’ gibi dizi kahramanlarinin isimleri de talep gören isimler arasinda. Torbalililarin tercih ettigi farkli isimlerin basinda Senayi, Yaren, Hiranur, Basenur, Beritan, Kayra, Esad, Asmin, Polat, Yezda, Ecrin, Pasa geliyor.

YÖRESINE GÖRE ISIM
TORBALI Nüfus Müdü-rü Hüseyin Kavak, yeni neslin geleneksel isimleri çok fazla tercih etme-digini belirterek, popüler ve farkli anlamlar tasiyan isim-leri kullandigini söyledi. Isim tercihinin yörelere göre degistigini de söyleyen Kavak, “Torbali’da da Türkiye’de oldugu gibi Ahmet, Mehmet, Ali, Veli, Mustafa, Ayse, Fatma ve Zeynep isimleri çok kullaniliyor. Bu simleri tercih edenler genelde ya anlamlarindan dolayi ya da anne-babasinin ismi oldugu için kullaniyor. Bilindik isimlerin ya-ninda çok farkli isim istekleri de karsilasiyoruz. Bunun yaninda örnek olarak Karadenizlilerin ve Dogu kökenli vatandaslarimizin kendi yörelerine has isim tercih-leri de olabiliyor” seklinde söz-lerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web