Büyük Torbalı

Gelin Harmandali’ya gidelim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gelin Harmandali’ya gidelim
283 Görüntüleme
23 Ağustos 2010 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Almanya gezisine kimin katilip katilmayacagi tartismalari devam ederken, TTO Baskani Çinar’dan davet edilen 37 kisiye ilginç bir teklif geldi: Ille de bir çöplük görmemiz gerekiyorsa gelin Harmandali’ya gidelim

IZMIR Büyüksehir Belediyesinin, Torbali’ya kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisi öncesi Almanya’daki son sistem çöp depolama tesislerinin gezilecegi çöp turu ilçede gündem olmaya devam ederken Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar’dan ilginç bir çikis geldi. Almanya gezisinin göz boyamadan ibaret oldugunu savunan Çinar: “Büyüksehir’in davet ettigi 37 kisiyi ben de Harmandali’ya davet ediyorum. Eger bir proje görmemiz gerekiyorsa önümüzde Izmir’in ayibi olan Harmandali gerçegi var. Yillardir Harmandali’ya çözüm bulamayan Büyüksehir, simdi ilçeyi bir hayale ikna etmeye çalisiyor. Harmandali nasil çöp ile aniliyorsa sanayi ve tarim kenti, vergi sampiyonu Torbali da öyle olacak” dedi.

YANILTIYORLAR

BUYUKSEHIR’IN Almanya gezisi gündeme geldiginde “Bu geziye katilan Torbali’ya ihanet etmis olur” seklinde sert bir çikis yapan Torbali Ticaret O-dasi Baskani Çinar, davet edilen isimlerin netlesmeye baslamasi üzerine bir kez daha tepki gös-terdi. Büyüksehir’in büyük bir yanilgi içerisinde oldugunu söyleyen Çinar, “Almanya’da kurulan son sitem teknoloji çöp tesislerinde sadece 30-40 bin nüfuslu ilçelerin atiklari depolaniyor. Ama bizde ise Büyüksehir Torbali’ya 2,5 milyon nüfuslu Izmir’in çöpünü getirmenin pesinde. Biz, 120 bin nüfuslu Torbali’nin çöpüne yer buluruz, buna itirazimiz yok. Madem Büyüksehir son sistem teknoloji kurma imkânina sahip ise Harmandali çöplügü neden o halde? Neden son sistem teknoloji ile çevreye verdigi zarar önlenmiyor” dedi.

HARMANDALI DAVETI

ALMANYA gezisine katilacak olanlara Torbali Ticaret Odasi olarak farkli bir teklifte bulunan Çinar, “Geziye katilmayi düsünenlere biz de Ticaret Odasi olarak Harmandali’ya götürmeye, oradaki içler acisi durumu göstermeye ve ilçe halkini dinlemeye davet ediyoruz. Eger ille bir çöplük görülmesi gerekiyorsa bu bizim ilimizde, bizim imkânlarimizda bir çöplük olmalidir. Baskasinin yillardir alt yapisini uyguladigi sistemi bir anda Torbali’ya uyarlamanin vaatleri verilmemeli” dedi. Geziye katilacaklarin ilçeye ihanet etmis olacagi söylemini yenileyen Çinar, “Torbali halki günü gelince bu ihanetin hesabini soracaktir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web