Büyük Torbalı

Genç çiftçilere piyango

Bakanlık tarafından yürütülen “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında, dün Torbalılı 4 genç çiftçiye 6’şar adet olmak üzere toplamda 24 adet büyükbaş hayvan desteği yapıldı. Kura sonucu gerçekleşen destekleme talihlileri sevindirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Genç çiftçilere piyango
393 Görüntüleme
17 Mart 2017 - 14:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BAKANLIĞIN yürüttüğü Genç Çiftçi Projesi ilk meyvelerini vermeye başladı. Projeye yoğun ilginin olduğu Torbalı’da Genç Çiftçi Projesi Kapsamında desteklemeye uygun görülen proje sahiplerine hayvan dağıtımı gerçekleşti. Bu proje kapsamında dün Torbalılı 4 genç çiftçiye 24 adet büyükbaş hayvan desteği yapıldı. Genç Çiftçi Projesi kapsamında desteklenmeye uygun görülen proje sahiplerine hayvanları törenle teslim edildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Torbalı İlçe Müdürü Hakan Karakaya’nın öncülüğünde yapılan dağıtım törenine Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin ve çok sayıda çiftçi katılım gösterdi. Sözü edilen düveler Taşkesik Mahallesi’nden Gülsüm Eres, Hamdi Esen, Tulum Mahallesi’nden Melek Çetin ve Yoğurtçular Mahallesi’nden Ömer Yapılcan’a büyükbaş hayvanları teslim edildi.
24 DÜVE TESLİM EDİLDİ
Kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı 4 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve 1 Ocak 2016 ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında, kırsalda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik projelere 30 bin liraya kadar hibe ödenmesine ilişkin hususları kapsayacağı kamuoyuna duyurulmuştu. Bu proje kapsamında yapılan müracaatlar değerlendirilerek projesi uygun görülen Torbalı’dan 4 çiftçiye projeleri kapsamında her birine 6’şar adet olmak üzere toplamda 24 adet etçi düve desteği yapıldı. Dağıtım töreninde kısa bir açıklama yapan Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, “Torbalı’daki çiftçilerin bu gibi projelere müracaat edip devletin vermiş olduğu desteklerden faydalanması Torbalı’daki tarım ve hayvancılığın kalkınmasında büyük önem taşımaktadır. Hayvanlarını teslim alan çiftçilerimize hayırlı olsun dilerim. Bu projede emeği geçen başta İlçe Müdürü Hakan Karakaya olmak üzere tüm katkı sağlayanlara teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
142 ÇİFTÇİ PROEJEDEN YARARLANDI
Törende bir konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Torbalı İlçe Müdürü Hakan Karakaya ise, Genç Çiftçi Projesi’yle ilçeye 24 büyükbaş hayvan hibe edildiğini söyledi. Karakaya, “Torbalı’da 142 çiftçi Genç Çiftçi Projesi’ne başvuru yaptı. Puanlama usulü ile 142 çiftçi arasından 6 çiftçi seçildi. Bugün de Torbalı’da gerçekleştirilen projeler ile 4 genç çiftçiye her birine 6’şar adet olmak üzere toplamda 24 adet etçi düve desteği verildi. Ayrıca önümüzdeki günlerde 1 genç çiftçimize 30 adet küçükbaş hayvan (koyun-keçi) ve 1 genç çiftçimize ise 50 arı kovanı hibe edilecek. Bakanlığımızın da uygun gördüğü her türlü desteğe hazırız. Almış olduğunuz hayvanların sizlere hayırlı ve bereketli olmasını dilerim kazancınız bol olur İnşallah. Çiftçilerimizden çok iyi bakım ve besleme bekliyoruz, kendilerini sık sık ziyaret edeceğiz. Her türlü sorunlarında İlçe Müdürlüğü olarak yanlarındayız. Kendilerini tebrik ediyorum, başarılar diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı. Protokol konuşmalarının ardından, proje sahipleri olan Taşkesik Mahallesi’nden Gülsüm Eres, Hamdi Esen, Tulum Mahallesi’nden Melek Çetin ve Yoğurtçular Mahallesi’nden Ömer Yapılcan’a büyükbaş hayvanları teslim edildi. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web