Büyük Torbalı

Gençlik, bayrami ‘kaygili’ geçiriyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gençlik, bayrami ‘kaygili’ geçiriyor
192 Görüntüleme
18 Mayıs 2010 - 21:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

19 Mayis Gençlik Bayrami’nda gençlere ‘bayrami ve hedeflerini’ sorduk. Atatürk’e kendilerine bayram mirasi biraktigi için minnettar olan gençlerin ortak sikintisi ‘gelecek kaygisi’

BUGUN 19 Mayis Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayra-mi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayis’i tüm gençle-re armagan etti. Bu vesile ile Torbalili gençlerle ‘Gençlik Bayrami’ni konustuk. Atatürk’e kendilerine bayram mirasi bi-raktigi için minnettar olan gençlerin ortak sikintisi ‘gele-cek kaygisi.’ Gençlik 19. yüz-yildan beri Türkiye tarihinin önemli itici güçlerinden biri. O dönemden beri her toplumsal hareketlilikte basrol hep genç-lerde, onlardan çok sey bekleni-yor, çok sey umuluyor, taraflar kim olursa olsun bütün umutlar onlara baglaniyor. Görüstügü-müz gençlerin hepsi ülkelerini sevdiklerini söylese de, ülkeye dair umutlu olanlar pek fazla degil.

UNIVERSITELILER EKMEK DERDINDE

ILK görüstügümüz arkadaslar Dokuz Eylül Universitesi Tor-bali Meslek Yüksek Okulu son sinif ögrencileri oldu. Ögrenci-lere 19 Mayis Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayrami ile il-gili düsüncelerini sordugumuz-da bayramin degil okulun bit-mesinin ardindan ne yapacakla-rinin telasina düstüklerini gör-dük. Bu yil mezun olacak arka-daslar, simdiden is düsüncesine girmis durumda. Is olanaklari-nin kisitli olduklarini dile geti-ren son sinif ögrencisi Yunus Emre Karan: “Tabiki Atatürk’ü-müzün bize birakmis oldugu bu mirastan dolayi onur ve gurur duyuyoruz. Ancak gelecek kay-gisi bizleri bayram yapmaktan uzaklastiriyor.  Mezun oldugu-muzda is sahibi olabilme kaygi-si bizim için her seyden önce geliyor” dedi.

RABIA’NIN DERSI UNIVERSITE

IKINCI duragimiz Tor-Mat Matbaasi oldu. Staj gören Kiz Meslek Lisesi ögrencilerinden 19 yasindaki Rabia Yagaç hem okuyup hem de meslek ögreni-yor. Bayrami üniversiteye giris sinavlarini düsünerek geçirdigi-ni söyleyen Rabia: “Ilk hedefim üniversiteyi kazanmak. Hedef-ledigim bölüme gidersem asil o zaman bayram edecegim” dedi.

BAYRAMI ÇALISARAK GEÇIRECEK

TURGUTLU Süper Lisesi son sinifta birakan ve geri dönüsüm firmasinda çalisan 21 yasindaki Mahmut Kaplan törenlere kati-lamadigi için çok üzüntülü ol-dugunu dile getirerek: “Böyle bir anlamli günde benim de her genç gibi gidip Atatürk’ün bize birakmis oldugu bu bayrami kutlayamamak beni derinden üzüyor. Ancak çalismak zorun-dayim.” dedi.

GENÇLERDEN UMUTLUYUM

GENÇLIGIN hedefleri ile ilgili görüstügümüz Torbali Beledi-yesi personellerinden Emre Uzunbay, Türk gençliginin Ata-türk’ün ilke ve inkilaplarini sa-dik oldugunu söyledi. Gençli-gin umut verici oldugunu söyle-yen Uzunbay: “Tüm gençlerin 19 Mayis Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayrami’ni kutluyorum. Herkesin bu tarihi günün anlamini ve önemini kavramaya, Cumhuriyetin ka-zanimlarini kararlilikla sahip-lenmeye ve savunmaya çagiri-yorum. Gençlerin her alanda aktif olmasi gelecek adina se-vindirici” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web