Büyük Torbalı

Göllüce’de direniş kazandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Göllüce’de direniş kazandı
885 Görüntüleme
24 Şubat 2016 - 8:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Göllüce Mahallesi’nde yaşanan mera sorunu büyük oranda çözüldü. Meraları satın alan firma meraların bir kısmını, sınırlarında bulunan göl ve çevresini, kendilerine ait tapulu evleri ve 4 dönümlük araziyi mahallelilere verecek.

GÖLLÜCE Mahallesi 4 ay önce başlattıkları direnişlerinden büyük bir zaferle ayrıldı. Defne Tarım’ın satın aldığı tek geçim kaynakları olan meralara sahip çıkan mahalleliler, geçtiğimiz günlerde Avukat Şehrazat Mercan ve Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in de bulunduğu bir toplantıda firma yetkilileriyle bir araya geldi. Firma yetkilileri mahalle sakinlerini dinleyerek onların ve kendi çıkarları doğrultusunda bir anlaşma yaptı. Sözlü olarak yapılan anlaşma kısa süre içerisinde resmiyete dökülecek. Firma yapılan anlaşma karşılığında mahalleye başta Durmuş Gölü’nün olduğu alan ve kendi sınırlarındaki evlerin tapusu dahil olmak üzere birçok kolaylık sağladı. Yapılan sözlü anlaşmanın ardından meralarda iş makineleri çalışmaya başladı. Anlaşma gereği bu kez çalışan makinelere müdahale gerçekleşmedi.

GÖRÜŞMEDE BAŞKAN DA YER ALDI

Defne Tarım tarafından hak sahibinden alındığı iddia edilen Göllüce Mahallesi’nde bulunan, bölge vatandaşlarının onlşarca yıldır hayvanlarını otlattırdığı, salyangoz ve kekik topladığı meralarda yeniden iş makineleri çalışmaya başladı. Daha önce üç defa çalışan iş makineleri mahalle sakinleri tarafından durdurulurken önceki gün yeniden çalışan iş makineleri bu kez durdurulmadı. Yapılan sözlü anlaşma gereği iş makinelerin çalışmasına mahalleliler izin verdi. Protokole bağlanılacak olan anlaşma gereği firma mahallelilere Durmuş Gölü’nün bulunduğu alan, meraların bir kısmı, mahallenin sağındaki alanda yer alan caminin olduğu bölgedeki 4 dönümlük alanı ve satın aldıkları alan içerisinde kalan ancak mahallelilerin yaşadığı evlerin tapusunu vermeyi kabul etti. Yapılan anlaşma çerçevesinde iş makinelerinin meralarda çalışmasını mahalle sakinleri tarafından izin verildi. Mahalleliler şimdi yapılan anlaşmanın avukatlar tarafından protokole bağlanmasını bekliyor. İbrahim DANIŞ

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web