REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Göllüce’ye destek çığ oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Göllüce’ye destek çığ oldu
1.431 Görüntüleme
05 Kasım 2015 - 7:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Göllüce’de başlanan direnişe destek gün geçtikçe artıyor. Köy meclisinin kurulduğu mahalleye ziyaretçi akını oluyor. Göllüce’de yaşanan olayların hukuki boyutu için de Çağdaş Hukukçular Derneği gönüllü olarak çalışma yürütecek.

YAKLAŞIK 2 bin kişinin yaşadığı, geçim kaynağının büyük bir kısmının hayvancılığın oluşturduğu Göllüce Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde meraların özelleştirilmesi iddiası nedeniyle büyük bir direniş gerçekleşmişti. Direnişe destek çığ gibi büyüyor. Birçok gazeteci, televizyon ve ajansın ziyaret ettiği mahallede büyük bir direniş hakim. Meralarda yeniden hayvanlarını otlatmak isteyen mahalle sakinleri Köy Meclisi’ni kurdu. Her akşam evleri gezen meclis, halkı direniş için örgütlüyor. Köy meclisi ilk eylemlerini gerçekleştirmeye başladı. Bu Pazar köyde büyük bir kitlesel açıklamanın yapılması için çalışmalar sürerken, mahalleye sendikaların da ziyaretleri gerçekleşti. Son olarak Kamu emekçileri ve Eğitim Sen adına Eğitim Sen İlçe Örgütleme Sorumlusu Hayri Aktaş köy meclisiyle bir araya gelip görüş alışverişinde bulundu. Mahallede direnişin daha geniş yankı bulması için çalışmalar sürüyor.

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ DOSYAYI TAKİP EDECEK

1969 yılında büyük bir siyasi direnişin olduğu mahallede meralar o zaman köy statüsünde yer alan Göllüce Mahallesi’nin kullanımına tahsis edilmişti. İddiaya göre çeşitli gerekçeler ve yöntemlerle 1996 yılında özelleşen bu arazileri son olarak bir firma 3 ay önce satın aldı. Satın alma işleminden sonra iş makineleriyle arazilere hendek kazan meraların yeni sahipleri büyük bir direnişle karşı karşıya kaldı. Kadınlar öncülüğünde önceki gün iş makinelerinin çalışmasına engel olan Göllüce sakinleri ülke çapında da destek görmeye başladı. Mahallenin sorunları için Çağdaş Hukukçular Derneği de hukuki süreç için çalışma başlatacak. Öte yandan kurulan köy meclisi de çalışmaları akından takip edecek.

KAMU EMEKÇİLERİNDEN DESTEK

Son olarak önceki gün mahallede büyük boyuta ulaşan direniş için destek ziyaretleri devam ediyor. Birçok sivil vatandaşın ziyaret ettiği mahalleye son olarak Kamu emekçileri ve Eğitim Sen adına Eğitim Sen İlçe Örgütleme Sorumlusu Hayri Aktaş katıldı. Aktaş direnişi desteklediklerini belirterek, “Köyün 4 bin dönümlük arazisine ve merasına el koymak isteniyor. Oluşturulan köy meclisi zafere kadar direnmeye kararlı olduklarını söylüyorlar. Tüm devrimci demokrat ilerici kurum dernek ve partilerin desteğini bekliyorlar. Biz Kamu Emekçileri Göllüce’nin yanındayız.” dedi. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web