Büyük Torbalı

Görme engelini müzikle astilar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Görme engelini müzikle astilar
327 Görüntüleme
02 Nisan 2010 - 22:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Görme engelli Fatih Gençel ve 12 yasindan bu yana gözleri görmeyen Coskun Ay, birlikte kalabalik yerlerde müzik çalismasi yapiyor. Gençel, saz çalip sarki söylerken; Ay da darbuka çaliyor. Ikili civar il ve ilçelerde de sahne aliyor

DOGUSTAN gözleri görmeyen Fatih Gençel ve 12 yasinda geçir-digi göz tansiyonu hastaligi yü-zünden görme yetenegini kaybe-den Coskun Ay, karsilastiklari tüm zorluklara ragmen birlikte yete-neklerini sergiliyor. Afyon dogum-lu olan Ay, küçük yasinda göz tansiyonu hastaligina yakalanarak gözlerinin görme yetenegini kay-betti. Bu saatten sonra hayata küs-mek yerine kendisinin basardigi isler sayesinde hayata tutunmayi basardi. Torbali dogumlu olan ve Korucukta ikâmet eden dogustan görme yetenegi olmayan Fatih Gençel de Coskun gibi müzik ye-teneginin sergileyerek hayata tutunuyor.

YETENEKLERI SAYESINDE GEÇIMLERINI SAGLIYORLAR
TORBALI’NIN en renkli simalari olmayi basaran ikili, yaptiklari is ile herkesin begenisini topluyor. Fatih ve Coskun ikilisinden Fatih saz çalarak sarki söylüyor. Coskun ise darbuka çalarak söyledikleri sarkiya eslik ediyor. Görme engelli Gençel ve Ay, hayatlarini bu zana-atlarini sergileyerek kazaniyor. Genellikle islek ve kalabalik yer-lerde müzik çalan grup, çevredeki vatandaslardan topladigi parayla geçimlerini saglamaya çalisiyor. Evli ve 3 çocuk babasi olan Cos-kun Ay, “Her ikimizin de ses ve müzik aleti çalma yetenegimiz var. Birbirimizi tanidigimiz günden beri çesitli yerlerde yetenegimizi sergileyip geçinmeye çalisiyoruz” seklinde konustu.

MUGLA, SÖKE VE KUSADASI’NDA ÇALIYORLAR
YETENEKLERINI genellikle kalabalik yerlerde sergileyen Gençel ve Ay yaklasik 1 yildir 15 günde bir persembe günleri semt pazar yerinde müzik esliginde sarkilarini söylüyorlar. Sadece Torbali’da eserlerini sergilemedik-lerini belirten Gençel, “15 günde 1 persembe günleri semt pazarinda söylüyoruz. Geri kalan zamanlarda ise Torbali disina çikiyoruz. Bun-larin arasinda; Izmir, Mugla, Söke ve Kusadasi da var. Torbali halki-na bize gösterdigi ilgiden dolayi tesekkür ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web