Büyük Torbalı

Günde 2,5 litre su vücuttaki zehri atiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Günde 2,5 litre su vücuttaki zehri atiyor
342 Görüntüleme
19 Ocak 2010 - 23:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Salihli Frida Su’yun yeni isletmecileri Mehmet Ali Tuglular ve Ibrahim Yurtseven su tüketiminin önemine dikkat çekerek günde mutlak 2,5 litre su içilmesini tavsiye ediyor

INSAN vücudunun büyük bir kis-mi sudan olusuyor. Bu nedenle de suyun hayatimizda önemli bir ye-ri var. Uzmanlar da son dönemle-re yaptiklari açiklamalarla dogru su tüketiminin önemini sikça vur-guluyorlar. Ancak saglikli olmak için su tüketirken içtigimiz suyun da ne kadar saglikli olduguna da dikkat etmeliyiz. Ilçede faaliyet gösteren su bayilerinden Salihli Frida Suyun yeni isletmecileri Mehmet Ali Tuglular ve Ibrahim Yurtseven, kalitesi sayesinde ge-nis bir müsteri potansiyeline sa-hip olan bu suyun farkli hizmet anlayislari sayesinde kisa süre içinde müsteri potansiyelini daha da arttiracagini söyledi.

HIJYEN ÇOK ÖNEMLI
TORBALI Caddesi’nde bulunan Salihli Frida suyun isletmeciligini devraldiklarini belirterek sadece ev servisi ile degil 10 tali bayi ile de müsterilerine hizmet vermeye basladiklarini belirten Tuglular ve Yurtseven “Torbali’da artik he-men hemen her evde damacana su kullaniliyor. Bu nedenle su sek-töründe ilçede potansiyel oldukça yüksek. Biz de müsteri potansiye-li oldukça yüksek olan ve kalite-siyle vatandaslarin begenisini ve güvenini kazanan Salihli Frida su ile hizmet vermeye basladik. Tor-balililara farkli bir hizmet verme-yi hedefledik. Öncelikle gida sek-töründeki en önemli konu hijyen kosullarinin saglanmasidir. Bu yüzden biz de hijyen kurallarina özen gösteriyoruz. Bir diger önemli konu da dogru personel seçimi. Müsterilerimize hizli ve kaliteli servis yapabilecek güve-nilir personellerle çalismayi tercih ediyoruz” dedi.

SU TUKETIMI ÇOK ÖNEMLI
SUYUN dogru zamanlarda, dog-ru miktarlarda içildiginde insan sagligi için birçok yarari bulundu-gunu belirterek su kullaniminin saglik üzerindeki önemi ile ilgili uzmanlar tarafindan sürekli açik-lamalar yapildigini söyleyen Tug-lular “Uzmanlar özellikle kalp ve damar hastaligi olan kisilerde, vü-cudun asiri sivi kaybetmesi sonu-cunda kanin akiskanliginin azal-masinin kalp krizine ve felce ne-den olabildigini söylüyor. Bunun önüne geçilebilmesi için de yat-madan önce birkaç bardak su içil-mesinde yarar var. Insan vücudu-nun yüzde 60-70’i sudan olusu-yor. Bu nedenle vücudun su den-gesi büyük önem tasiyor. Bu sivi dengesinin saglanmasi ve meta-bolizma sonucu ortaya çikan zehirlerin atilmasi için günde 2-2.5 litre su içilmesi gerekir. Ye-meklerden en az yarim saat önce de bir bardak su içilmesi gerekir. Bu sayede yiyeceklerin hazmedil-mesi kolaylasiyor. Ayni sekilde beden isisinin düzenlenmesinde de suyun rolü çok büyük” dedi.

SEÇECEGINIZ SUYA DIKKAT EDIN

SAGLIKLI yasam için su tüket-menin önemli oldugu kadar nasil su tüketildiginin de çok önemli oldugunu söyleyen Yurtseven “Vatandas çesme sularini kullanamadigi için da-macana su tüketimine yöneli-yor. Ancak birçok kisi su seçi-mini yaparken sadece fiyati göz önünde bulunduruyor. Ala-caginiz suyun ekonomik olma-sinin yani sira kalitesine de dikkat etmelisiniz. Biz kaliteyi ekonomik fiyata müsterilerimi-ze sunuyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web