Büyük Torbalı

Gündüz koruyor, gece eglendiriyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gündüz koruyor, gece eglendiriyor
196 Görüntüleme
14 Nisan 2010 - 21:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI Devlet Hastane-si’nde özel güvenlik görevli-si olarak çalisan 27 yasindaki Selahattin Toprak, geceleri de müzisyenlik yapiyor. 4 yildir güvenlik olarak çalisti-gini ifade eden Toprak evli ve bir çocuk babasi. 10 ya-sindan bu yana sarki söyledi-gini son 10 yildir da dügün ve özel günlerde sahne aldi-gini dile getiren Selahattin Toprak, beste de yaziyor. Her iki isi bir arada basariyla yü-rüten Toprak, hedefinin iler-leyen dönemde kaset çikar-mak oldugunu söyledi.

GUVENLIK HER SEYDEN ÖNEMLI

TURKIYE’DE sarkicilik ya-pan birçok sanatçinin ikinci bir meslegi var. Bunlarin ara-sinda en taninmisi ise kusku-suz hem doktorluk hem de sarkicilik yapan Ferhat Gö-çer’dir. Torbali’da da buna benzer bir durum yasaniyor. Devlet Hastanesi Saglik Meslek Lisesi bahçesindeki psikiyatri, çocuk bölümü ve fizik tedavi polikliniklerinin bulundugu binada özel gü-venlik görevlisi olarak çali-san Selahattin Toprak, ak-samlari da sarki söylüyor. Si-gortali bir iste çalismak için bu ise basladigini ifade eden Toprak, “Özel güvenlik gö-revlisi olarak çalismak benim için gurur verici. Çok zorlu bir meslek olmasina ragmen, insanlarla sürekli olarak di-yalog içerisinde bulunmam beni mutlu ediyor. Buraya günde ortalama 500 kisi ge-liyor. Onlarin sikintilarini dinlemek ve yardimci olmak çok güzel bir duygu. Buraya tedavi olmak için gelen va-tandaslarin can ve mal gü-venligini saglamak benim görevim. Görev yaptigim sürece hiçbir sorunla karsi-lasmadim” diye konustu.

10 YILDIR SAHNEYE ÇIKIYOR

GUNDUZLERI özel güven-lik görevlisi olarak çalisan Toprak, gece oldugunda ise neredeyse tamamen degisi-yor. Ustündeki güvelik kiya-fetini çikarip sahne kiyafetle-rini giyen Selahattin Toprak insanlari eglendiriyor. 10 yasindan bu yana sarki söyle-digini ifade eden Toprak “Son 10 yildir da Torbali’da dügün, nisan ve buna benzer özel organizasyonlarda sahne aliyorum. Torbali’daki eglen-ce mekânlarinin neredeyse tamaminda sahneye çiktim. Ilçede faaliyet gösteren bir-çok müzisyenle çalistim. Gündüz yogun bir stres içeri-sinde çalisirken, aksamlari ise tamamen farkli bir kimli-ge bürünüp insanlari eglendi-riyorum. Sarki söylerken bü-tün sikintilarimi ve yorgunlu-gumu unutuyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web