Büyük Torbalı

Gündüz üniversitede memur, gece muhtarlikta danisman

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gündüz üniversitede memur, gece muhtarlikta danisman
246 Görüntüleme
25 Şubat 2010 - 22:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DOKUZ Eylül Universitesi Tor-bali Meslek Yüksek Okulu’nda memur olarak görev yapan Nuri Azaplar apartman yöneticilerini bilinçlendirme konusunda çalis-malar yapiliyor. Torbali Mahalle Muhtari Hüseyin Kuran’in ön-derliginde muhtarlik binasinda gönüllü olarak yöneticilere so-runlarinin çözümü konusunda bilgiler veren Azaplar, her aksam 17:30’dan itibaren muhtarlik bi-nasinda bulunuyor. 2006 yilindan beri yöneticilik kanunuyla ilgili çalismalar yapan Azaplar, mec-buri olarak kendi ikâmet ettigi apartmanda yöneticilik yapmaya baslayinca yöneticilik kanunuyla ilgili arastirma yapmaya bas-lamis.

KARA DUZEN YÖNETIMLER VAR
4 yildir Yöneticilik Kanunu hak-kinda çalismalar yapan ve Tor-bali’da bilinçli bir apartman yö-netimi yapilmasini saglamak is-teyen Azaplar, mecburi olarak kendi apartmaninda 2 yil yöneti-cilik yapmis. Bu süre içinde ya-sal bir yöneticilik yapmak iste-yen ve böyle bir kanun olup ol-madigini arastiran Azaplar, 3 ay-lik bir arastirmanin sonunda yö-neticilik kanununa ulasmis. Bu kanundan birçok kisinin haberdar olmadigini belirten Azaplar, sim-dilerde Torbali’daki apartman yöneticilerine danismanlik hiz-meti veriyor. Azaplar, ilçede bil-inçli bir sekilde yapilmayan a-partman yöneticiliginin berabe-rinde birçok sorunu getirdigini söyleyerek “Torbali’da alisila-gelmis yöntemlerle yöneticilik yapiliyor. Karar defterlerini bak-kal defterleri gibi tutanlar var. Ne yazik ki toplu yasama kurallarini bilmeyen bir toplumuz. Bizim amacimiz Torbali’da yöneti-cilerin yasal bir sekilde çalisma-sini saglamak” dedi.

SEMINER VERIYORUZ
TORBALI Mahallesi’nde bulu-nan bir apartmandan gelen istek üzerine ikamet etmedigi bir yer-de yöneticilik yapmaya baslaya-cak olan Azaplar “Torbali’nin her yerinden çesitli sorunlarla ilgili bana basvuranlar var. Geçtigimiz aylarda belirledigimiz yöneticile-re egitim semineri vermistik. Tekrar yöneticilere bir seminer vermeyi planliyoruz. Apartman-lardaki en büyük problemlerden bir tanesi yapilan toplantilarda kat maliklerinin haberdar edil-memesi. Tek tek imza karsiligi toplanti davetlerinin kat malikle-rine ulastirilmasi gerekir. Bu da-vetin de en az 15 gün önce top-lantinin içerigiyle birlikte bildi-rilmesi gerekiyor. Yaptigimiz danismanlik hizmetiyle Torbali’da apartmanlarin daha bilinçli bir sekilde yönetilmesi ve daha yasanilir hale gelmesi için çalisiyoruz” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web