Büyük Torbalı

Hainler Halisdemir’in nabzı atıyor diye kalbine sıkmışlar

FETÖ’cü alçaklara direnen tanıklar, 15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler’deki büyük ihaneti aydınlattı. Yüzbaşı Vural Volkan Bal, Şehit Ömer Halisdemir’in son nefesini verdiği o anları anlattı…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hainler Halisdemir’in nabzı atıyor diye kalbine sıkmışlar
133 Görüntüleme
03 Aralık 2016 - 10:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı teslim almaya gelen cuntacı general Semih Terzi’nin ekibindeki 18 kişi hakkında düzenlenen iddianamede, kahraman Ömer Halisdemir’in son nefesini verdiği anları anlatan iki önemli tanık ifadesi yer aldı. Tanık Yüzbaşı Vural Volkan Bal, 15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı karargah binasında nöbetçi subay olarak görevli olduğunu belirterek, şunları anlattı:

YERDE YATAN ÖMER HALİSDEMİR’İ GÖRDÜM

“Tahminine göre 50-60 mermi atılan bir çatışmanın yaşandı. Bir süre sonra yine gözlem odasında bulunan arkadaşlar ‘komutan girişinde yerde yatan bir adam var’ diye söylediler. Çatışma sesleri bittikten sonra karargah binası yanına gelen ambulansı komutan girişine gönderdik. Kapı ağzından baktığında bina içinde mevzi almış silahlı personel olduğunu gördüm. ‘Nöbetçi subayım vurmayın’ diyerek ellerimi kaldırdım ve ‘yaralı varsa yardımcı olalım’ dedim. Ellerim havada karargah binasının komutan girişinden dışarıya çıkıp yerde yatan Ömer Halisdemir’i gördüm.”

ÜSTEĞMEN ATMACA, HALİSDEMİR’İN GÖĞSÜNE 2 EL ATEŞ ETTİ

“Hemen nabzını ölçmek için yanına gittim. Bu sırada Halisdemir’in yakın civarında mevzi almış bir timin vardı. Halisdemir’in nabzının atmadığını değerlendirdim. Ancak ambulansla gelen sağlık personeli hafif nabız olduğunu söyledi. Bunun üzerine olay yerinde bulunan Tim Komutanı Üsteğmen Mihrali Atmaca, belinden tabancasını çıkartarak Halisdemir’in göğsüne 2 el ateş etti. Yerde yatan Halisdemir’in yakınında mevzilenen bir tim personeli de Atmaca’ya ‘komutanım vurmasaydınız, hesap verseydi adalete’ dedi.”

ARAÇTAN SEDYE ÇIKARACAĞIMIZ SIRADA İSE ‘GEREK KALMADI’ DEDİLER

Özel Kuvvetler Komutanlığı Doğal Afetler Arama Kurtarma Taburunda Acil Müdahale Uzmanı olarak görev yapan Kamil Aksoy ise olay gecesi yaşananları televizyondan izlediğini belirterek, “Orada bulunan bir kişi, ‘sedye çıkarın’ dedi. Araçtan sedye çıkaracağımız sırada ise ‘gerek kalmadı’ dediler. Yüzbaşı bu defa yerde yatan kişiyi göstererek nabzını kontrol etmemizi istedi. Yatan kişinin nabzının oldukça hafif ve durumunun çok ağır olduğunu söylememiz üzerine yüzbaşı, ‘kurtaralım’ dedi. Müdahale ettiğimiz sırada ise tam teçhizatlı ve sonradan tim komutanı olduğunu öğrendiğim kişi (Mihrali Atmaca) yanımıza gelip gitti. En son geldiğinde silahını doldur boşalt yaparak, 2 el yerde yatan kişiye ateş etti. Bu sırada birisi ‘niye vurdun konuştururduk’ dedi. İsmini bilmediğim Yüzbaşı ise ‘o iyi bir çocuktu niye vurdun’ dedi” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web