Büyük Torbalı

Harmandali’da Torbali isyani BAKANLAR TORBALI’YI SAVUNURKEN BIZI UNUTTU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Harmandali’da Torbali isyani BAKANLAR TORBALI’YI SAVUNURKEN BIZI UNUTTU
251 Görüntüleme
12 Eylül 2011 - 22:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

IZMIR Büyüksehir Belediyesi’nin yeni çöp deponi olarak belirledigi Taskesik’ten vazgeçmesi Torbali’da sevinçle karsilanirken, mevcut depolama alaninin bulundugu Harmandali’da tam tersi bir durum yasaniyor. Harmandali’da dün isyan vardi. Belediye Baskani Metin Solak, Torbali için “uydurma jeolojik raporlarin çikarildigini” öne sürerken muhtar Kazar, “Bakanlar Torbali’yi savunurken Harmandali’yi unuttu” dedi. Izmir Büyüksehir Belediyesi’nin Harmandali’daki Çöp Deponi Alani’nin kapatilmasini isteyen semt sakinleri tesislere giden yolda 3 saat süreyle trafigi engelledi. Çöp kamyonlarinin olusturdugu konvoy Harmandali girisine kadar uzadi. Çöp tesisinin kapatilmasini isteyen vatandaslar, Çigli Belediye Baskani Metin Solak’in ‘birlikte mücadele etme’ sözü vermesiyle dagildi. Izmir’in çöpünün toplandigi Harmandali’da, Izmir Büyüksehir Belediyesi’nin Çöp Deponi Tesisleri’ne en yakin mahalle olan Cumhuriyet Mahallesi sakinleri eylem yapti. Tesislere giden yolu 3 saat trafige kapatan yaklasik 150 kisi, çöp kamyonlarinin geçisine izin vermedi.

“TORBALI’YA UYDURMA RAPOR”

CUMHURIYET Mahallesi sakinlerinin yol kapatma eyleminin sürmesi üzerine Çigli Belediye Baskani Metin Solak devreye girdi. Mahalle sakinleri ile konusan Solak, Torbali’da uygun bir yer bulundugunu ancak uydurma jeolojik raporlar ile ÇED raporu verilmedigini ileri sürdü. Mahalle sakinlerinden eylemi bitirmelerini isteyen Solak, 15 kisiden olusan bir komisyon kurulmasini, komisyonun Izmir Büyüksehir Belediyesi’nden baslayarak çöp tesisinin kaldirilmasi için harekete geçmesini yapilan her isle ilgili olarak da halki bilgilendirmesini teklif ederek, “Çöp mücadelenize ben de her türlü destegi verecegim. Bu isi birlikte çözecegiz” diye konustu.

AZIZ KOCAOGLU VAZGEÇTI

IZMIR Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu, geçtigimiz haftalarda yaptigi açiklamada Taskesik’te kurulmasi öngö-rülen Kati Atik Bertaraf Tesisi’nin arazi-sinde problem çiktigini söylemisti.  Ko-caoglu: “Yapilan zemin etüdlerinde Tas-kesik’in kati atik bertaraf tesisi kurulmasi için uygun olmadigi, zeminin problemli oldugu gibi bir sonuç çikti. Yeni yer ara-yacagiz” demisti.

TORBALI’YI SAVUNURKEN, BIZI UNUTTULAR

MAHALLELI adina açiklama yapan Muhtar Kazar, “Bütün kurumlara yazi yazmama ragmen hiçbir somut adim atilmadi. Biz çöpü kaldirin derken bu kez de çamur gel-di. Denizden ve derelerden çikarilan ça-murlari da buraya getiriyorlar. Birçok ba-kan geldi, Torbali´nin haklarini savu-nurken Harmandali´yi unuttular.” dedi.
Baskan Metin Solak ise eylem bittikten sonra problemi çesitli platformda dile getirecek 15 kisilik bir komisyon olustu-rulmasini sagladi. Muhtar Kazarin da içinde bulundugu komisyon, Izmir Büyük-sehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu ve ilgili bakanliklarla görüsme yapmaya hazirlaniyor. Solak, “Derdimizi hep beraber anlatacagiz. Bergamalilar gibi sorunumuzu dile getirecegiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web