Büyük Torbalı

Hastane, iktidarin Adliye’den sonra bölgeye en büyük yatirimi olacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hastane, iktidarin Adliye’den sonra bölgeye en büyük yatirimi olacak
211 Görüntüleme
27 Ocak 2010 - 23:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1 ay önce modern bir Adliye binasina kavusan Torbali, su günlerde 2010’da temelinin atilacagi açiklanan 200 Ya-takli Bölge Hastanesi’ni ko-nusuyor. Adliye Sarayi ve Hastane projesinin AK Par-ti’nin Torbali’ya verdigi önemi ortaya koydugunu söyleyen Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez hizmetlerin devami için Ilçe Teskilati olarak sürekli diyalog halinde olduklarini söyledi. 2010–2011 yillarinin Torbali açisindan çok verimli geçece-gini söyleyen Görmez, “Sag-lik ve egitim alaninda yapila-cak yatirimlarla ilçemiz yil-lardir bekledigi birçok hiz-mete kavusacak” seklinde konustu.
Torbali’nin sürekli gelisim ve degisim halinde olduguna dikkat çeken Adnan Yasar Görmez bu paralelde hizmetlerin kazandirilmasi gerektigini söyledi.

MUTLUYUZ
GEÇTIGIMIZ hafta Hüseyin Söyler’den bosalan Ilçe Bas-kanligi koltuguna oturan Ad-nan Yasar Görmez, makamina oturdugu ilk gün ilçe halkina özlemi duyulan bir hizmetin müjdesini vermenin mutlulu-gunu yasadigini söyledi. Yeni Baskan’in atandigi gün Iz-mir’de bulunan Saglik Bakani Recep Akdag Torbali’ya ya-pilmasi gündemde olan 200 Yatakli Bölge Hastanesi’nin 2010 yili yatirim programina alindigini belirtip yer olarak da eski SSK arsasinda karar kildiklarini söylemisti. Ak-dag’in bu müjdesini Torbali-lilara aktaran Adnan Yasar Görmez, 6 katli Adliye Sara-yi’nin 1 ay önce hizmete gir-mesinin ardindan, alinan Has-tane müjdesinin Torbali için çok sevindirici oldugunu söyledi. Gerek Meclis Uyesi sifati ile gerekse de Ilçe Tes-kilati olarak Torbali’nin so-runlarini ve ihtiyaçlarini içe-ren raporlari Il Baskanligi’na ve Genel Merkez’e sunduk-larini söyleyen Adnan Yasar Görmez, “Torbali çok özel bir ilçe. Ödedigi vergi, sahip ol-dugu potansiyel, gelisime açik olmasi ve son yillarda artanca cazibesine bagli olarak ihti-yaçlar da artiyor. Iktidar par-tisinin temsilcileri olarak hal-kimizin bizlerden bekledigi girisimlerde bulunuyoruz.”

EGITIMDE DE HIZMET ATAGI
ADLIYE binasinin hizmete girmesi ile birlikte 6 yila dayanan bir sü-recin sona erdigini söyleyen Bas-kan Görmez, “Adliye’miz Torbali’ya çok yakisti. Bu yatirim Torbali’ya son yillarda kazandirilan en önemli eserlerin basinda geliyor. Ayni çabayi Hastane için de gös-terdik ve çok sükür yatirim pro-ramina alindi. Insanlarimiz yakin zamanda modern bir Hastane binasina kavusacaklar. Bunlar ilçemiz açisindan çok güzel gelis-meler. 2010 yili içerisinde Anadolu Meslek ve Kiz Meslek Lisesi’ne yeni bina sözü de aldik. Ayni sekilde önümüzdeki yil içerisinde Endüstri Meslek Lisesi’nin atölye binasi ihtiyaci da giderilecek. Sagliktan egitime kadar birçok alanda hizmetlerimiz devam edecek” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web