Büyük Torbalı

Hastane renklendi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hastane renklendi
182 Görüntüleme
21 Mayıs 2010 - 21:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni sistem sayesinde hastalara zamaninda müdahale edililip; hasta, hasta yakinlari ve hastane personelinin de güvenligi maksimum derecede kontrol altina alinacak

TORBALI Devlet Hastanesi, Saglik Bakanligi tarafindan bütün hastanelerde uygulanmasi istenen ‘Mavi, Siyah ve Pembe Kod Sistemi’ni hayata geçirdi. Bu sistem sayesinde hastalara zamaninda müdaha-le edilirken, hasta, hasta yakinlari ve hastane personeli-nin de güvenligi maksimum derecede kontrol altina alinacak. Hastanenin kendi imkan-lari tarafindan hayata geçiri-len bu sistem 13.000 Tl’ye mal oldu. Özellikle ‘Mavi Kod’ sistemi sayesinde acil müdahale gerektiren hastalara bu çagri sinyaliyle doktorlar tarafindan zamaninda müda-hale edilmesi hedefleniyor.

13.000 TL’YE MAL OLDU

SON yillarda gerçeklestirilen çalismalar ve alinan tibbi ci-hazlar sayesinde birçok eksi-gini gideren Torbali Devlet Hastanesi’nde hasta sagligi, hasta güvenliginin en üst saf-hada oldugunu dile getiren Bashekim Senol Topçu: “Amacimiz hastalarin, hasta yakinlarinin ve personelimizin güvenliginin saglanmasi. Bu çagri sistemleri anestezi, kar-diyoloji, nöroloji, dahiliye ve acil hekimlerinde bulunuyor. Bunun disinda tüm hasta oda-lari, tuvalet, banyo, yemekha-ne dahil toplam 118 farkli noktada bu çagri cihazlari mevcut. Hemsire odasina ko-nulan alici sayesinde hastane-nin hangi noktasinda olay ya-sandigi aninda tespit ediliyor. 1 kilometrelik alan içerisinde etkili olan bu sistem toplam 13.000 TL’ye mal oldu. Has-talarimizin can, mal ve saglik güvenceleri için elimizden geleni yapiyoruz” dedi.

PEMBE KOD: Çocuk ve personel güvenliginin saglan-digi bu sistem sayesinde, hastanedeki çocuklara ve personele yönelik olabilecek olan kaçirma ve benzeri du-rumlarda güvenlik persone-line durumu bildiriyor. Böyle-likle güvenlik ekibi hasta-nenin giris ve çikislarinda yer alarak kontrollü geçisi saglar.

MAVI KOD: Bu durumlarda eldeki çok kisitli müdahale zamanini hastaya en hizli ve verimli resüsitasyonu gerçek-lestirmesi hedefleniyor. Mavi kod durumlarinda hastanin hayati fonksiyonlarinin geriye dönüsü mümkün olmayacak sekilde zarar görmemesi ama-ciyla uzman müdahalesi için sadece 2-5 dakikalik süre bulunur.
Bu çagri sayesinde, sinayli alan doktor hemen böl-geye giderek hastaya gerekli müdahaleyi yapar.

SIYAH KOD: Hastanede bu-lunan, hasta, hasta yakini veya personelin güvenlik sikintisindan dolayi çikan problemlerde kullanilir. Alarm veriliginde olay yerine hizlica intikali ve önleyici müdaha-lelerde bulunmasi saglan-makta.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web