Büyük Torbalı

Hastanenin rengi: SARI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hastanenin rengi: SARI
305 Görüntüleme
05 Şubat 2010 - 23:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SAGLIK Bakanligi’nin Subat ayi so-nundan itibaren geçerli olacak uygula-masiyla acil servisler 3 basamaga ay-rildi. Buna göre 1 numarali acil ser-visler temel acil hizmetlerini, 2 numa-rali servisler dahili ve cerrahi brans-larla ilgili acil müdaheleleri, 3 numa-rali acil servisler ise en az 4 ana bransta uzmanla müdahale yapabile-cek. Acil servislerin düzenlenmesi çerçevesinde yapilan bu çalisma Tor-bali Devlet Hastanesi’nde de önümüz-deki günlerde hayata geçirilecek. Bu düzenleme sayesinde ambulanslar hastane hastane dolasmayacak, 112 servisleri hastayi hangi tür acile götü-recegini sistemdeki seviyelen-dirmeden aninda tespit edecek.

ACIL SERVISTEKI YOGUNLUK BITECEK
DURUMU acil olmamasina karsin a-cil servise gelenler nedeniyle, acil ser-vislerin önünde uzun bekleyisler yasa-niyor. Ayrica katilim ücreti vermek is-temeyen vatandaslar da solugu acil servislerin kapisinda alinca, Saglik Bakanligi hemen harekete geçti. Acil servislerin önündeki, bu yogunlugu a-zaltmak için hastalar önem sirasina göre kirmizi, sari ve yesil bölgelere alinacak. Uç renk dönemi Subat ayi sonunda, Türkiye’deki tüm hastaneler-de uygulanmaya baslayacak. Torbali Devlet Hastanesi’de bu uygulama sonrasinda sari renk, yani 2. basamak acil servis olacak.

TORBALI DEVLET HASTANESI SARI RENK
UYGULAMA ile birlikte acil servise gelen hastalar aciliyet sirasina göre, kirmizi, sari ve yesil bölgelere alina-cak. Hastalar acil servise basvurdukla-rinda ön kontrolü yapan saglik görev-lisi, hastanin aciliyetini seviyelendire-cek. Konu hakkinda bilgi veren Tor-bali Saglik Grup Baskani Ismail Ars-lan, “Acil servislerin siniflandirilmas-iyla vatandaslar daha iyi hizmet ala-cak. Hayati tehlikesi olan vakalar kir-mizi alana alinarak müdahalesi derhal yapilacak. Sari alana hayati riski ol-mayan ancak durumu ciddi hastalar yönlendirilirken; yesil alana tibbi olarak bekletilmesinde sakinca olmayan hastalar alinacak. Ilçemiz hastanesi de bu belirlemeye göre sari alan olacak” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web