Büyük Torbalı

Hayirli bir karar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hayirli bir karar
174 Görüntüleme
15 Eylül 2010 - 21:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

12 Eylül 2010 referandumundan EV-ET çikti. Demek ki hayirlisi EVET-mis. Tabi ki renkli ve hizli bir propa-ganda dönemi yasadik. Bizim muhte-rem muhalefet Anayasa degisikligi di-sinda ne varsa konustu. Bir tek degisti-rilmek istenen maddeleri konusmadilar yani. Sapla saman birbirine karisti-rilmamaliydi. Ama bu aziz millet ka-ristirmadi.
Basta CHP Ilçe Baskani Sayin Faruk Akpinar, CHP yöneticileri, Il Genel Meclis Uyesi Hakki Güney ve diger HAAYIR’CI arkadaslarimiz benimle her karsilasmalarinda takiliyorlardi bana. Hayirli günler, hayirli isler, ha-yirli bir hayat, hayirli Ramazanlar, ha-yirli bayramlar,…
HAYIR ile epey hasir nesir oldular bu süreçle. Biz zaten HAYIR’li dilekleri hayatimizda hiç birakmamistik ya ba-kalim bu HAAYIR’ci cephe HAYIR ile iliskisini devam ettirecek mi!
AYRANCILAR da Izmir gibi bir has-sas bölgede EVET’leri önde çikararak çok HAYIRLI bir karar verdi. AK Parti Ayrancilar teskilati harika orga-nize olmustu. Sonuç da sandiga yansi-di. 5218 EVET.4918 HAAYIR. Son yerel seçimler ve bu referandum sonu-cunda Ayrancilar’in degisen seçmen profilini iyi analiz etmis olduk. Mer-kez sandiklarda 1000 fark öndeydi EVET’ler. Ege-Koop ve Türkmenköy ve ÇPL’deki 3 sandikta HAAYIR 400 önde çikti. Bu da Ayrancilar genelin-deki EVET farkinin 300 olarak ta-mamlanmasini sagladi.
 Tabi ki ILÇE olma yolunda önemli adimlar atan Ayrancilar’da EVET çik-masi, Ayrancilar için büyük bir avantaj oldu.
10 Eylül Cuma aksami Ayrancilar san-dik kurulu üyelerini topladik. Bilgilendirme yapmak için. Bu her se-çim yapilan bir sey. Ancak bu toplan-tiya AK Parti ilçe baskani Adnan Ya-sar Görmez, Hüseyin Söyler, Atilla KAYA birlikte katildilar. Bu bizim için müthis bir moral oldu. Uçü de sevip saydigimiz ilçe baskanlarimiz. En çok da ATILLA KAYA’nin sahaya inmesi bizi sevindirdi. Referandum günü de gün boyunca sonuçlari AK Parti ilçe merkezinde takip etti. Sahsen ben ATILLA’nin 2011 genel seçimleri öncesi sahada aktif olmasini arzuluyorum.

BOYKOT MU, TEHDIT MI?
BILIYORSUNUZ BDP boykot karari almisti. Sadece bu karari alip KURT kardeslerimizi rahat birakmadilar. San-dik bölgelerinde seçmene baski ve tehdit uygulandi. Mesela Ayrancilar-da Diyarbakir’li bir aile oyunu kullan-maya gelmisti. BDP’li bir arkadas on-lara yanasarak oy kullanmamalarini kullanirlarsa yani tercihleri ne olursa olsun bunun onlar için iyi olmayaca-gini belirtti. Bu demokratik, barisçi ve özgürlükçü bir yaklasim mi!
Jandarma daha sonra seçim bölgele-rinde önlem aldi ancak bu tür baskici tutumlar hos degil. Baskilara ragmen Kürt seçmen farkli tercihini, demokra-si içinde çözüm arama, siddeti dislama iradesini belirli oranda kanitladi. Sayin Basbakan da bütün baskilara ragmen oy kullanan Kürt seçmenlere tesekkür etmisti. BDP’nin boykotu tuttu denil-mesine ragmen aslinda BDP’nin oyla-rini koruyamadigi da görülmekte.
EVET’ler IZMIR ve Egede ve ilçemiz Torbali’da da beklenenin üzerinde çik-ti. Bu milletimizin sagduyusunu gös-termesi açisindan son derece önem-lidir. Simdi herkes bu sonuçlara göre özelestiri yapmali ve ona göre rota belirlemelidir.
Saygilarimla

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web