REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hayirseverden saglik ocagi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hayirseverden saglik ocagi
301 Görüntüleme
19 Şubat 2014 - 8:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tüm kazancini hayir islerine adayan ve bu yüzden ismi bir dernege bile verilen Fatma Topalan, geçtigimiz yil Izmir eski Valisi Cahit Kiraç ile Aile Sagligi Merkezi’nin yapimi için protokol imzalamisti.Saglik Merkezi binasinin temel atma töreni ise dün gerçeklesti

 

GEÇTIGIMIZ yil Izmir Valiligi’nde düzenlenen protokol ile Subasi Mahallesi’ne Aile Sagligi Merkezi yapimi için imza atan hayirsever Haci Fatma Topalan’in hayali gerçeklesti. Tüm kazancini hayir islerine adayan ve bu yüzden ismi bir dernege bile verilen Haci Fatma Topalan’in adinin yasatilacagi Subasi Mahallesi Aile Sagligi Merkezi binasinin yapimi için dün bir temel atma töreni düzenlendi. Törene Torbali Kaymakami Aydin Memük, Ilçe Saglik Müdürü Yüksel Kizilisik, Fatma Topalan ve çocuklari katilirken Aile Sagligi Merkezi’nde çalisan hemsire ve doktorlarda yer aldi.

TEMEL ATMA TÖRENI

Subasi Mahallesi­’nde ikamet eden Fat­ma To­pa­lan, Torbali’da ha­yir is­le­ri ile gün­de­me gel­misti. Geçtigimiz yil nisan ayinda ger­çek­les­ti­ri­len tö­ren­de ha­yir­se­ver Nu­ri Er­tan ile Su­ba­si­li Fat­ma To­pa­lan, Iz­mir eski Va­li­si M. Ca­hit Ki­raç, Iz­mir Il Sag­lik Mü­dü­rü Uz. Dr. Be­di­ha Türk­yil­maz ve Iz­mir Halk Sag­li­gi Mü­dü­rü Doç. Dr. Mus­ta­fa Tö­zün ile Aile Saglik Merkezi binasinin yapimi için protokol imzalamisti. O günden beri bazi aksakliklar nedeniyle insaatin temeli atilamamisti. Ancak yasanan sürecin sonucunda sorunlar çözülerekbeklenen temel atma töreni dün gerçeklestirildi.

INSALLAH KISA ZAMANDA AÇILIR

Temel atma töreninde konusma yapan Torbali Kaymakami Aydin Memük, “Bizlerin bugün burada bulunmamizin önemli bir nedeni var. Torbali’nin taninan ve sevilen hayirseverlerinden biri olan Haci Fatma Topalan’in adina yapilacak Aile Sagligi Merkezi binasinin temel atma törenindeyiz. Torbali’miza kazandiracagi bu Aile Sagligi Merkezi için kendisinden Allah razi olsun diyoruz. Subasi bölgesinde eksiklikler var ve bunu Topalan ailesi gidermeye çalisiyor. Böyle hayirsever vatandaslara her zaman ihtiyacimiz bulunuyor. Insallah binanin açilisini ise kisa zamanda ve hep birlikte yapariz” diye konustu.

SUBASI’NIN HAYIRSEVER TEYZESI

Dünkü temel atma törenine katlan Haci Fat­ma To­pa­lan ise oldukça duygulandi. Öm­rü­nü ha­yir is­le­ri­ne adayan Topalan, yardimlarina devam edecegini söyledi. De­niz­li’­nin Ta­vas il­çe­si­ndeki Yor­ga Köyü’n­de dün­ya­ya ge­len To­pa­lan, 1958 yi­lin­da esiy­le bir­lik­te Su­ba­si’na yer­les­ti. Ha­yir­se­ver kadin esiy­le bir­lik­te Su­ba­si Çok Amaç­li Ana­do­lu Mes­lek Li­se­si, Su­ba­si Sag­lik Oca­gi’ni yaptirdi ve ayrica mahallenin su se­be­ke­si­nin ye­ni­len­me­si­ni sag­la­di. Subasi’nin hayirsever teyzesi ayrica Ku­sa­da­si Mah­mut Esat Boz­kurt Ilkög­re­tim Oku­lu’­nun res­to­re edil­me­sini, Tor­ba­li Dev­let Has­ta­ne­si’­ne ek bi­nasi ileMü­min Mes­ciCami­si’­nin mi­na­re­sinin yapilmasini saglamisti. Topalan, bunlara ek olarak De­niz­li’­nin Ta­vas il­çe­si­ne bir Kur’an Kur­su binasi ile bir de cami mi­na­re­si yaptirdi.Amede ALPAGUT

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web