Büyük Torbalı

Hayvanlara sindirimi kolay yem!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hayvanlara sindirimi kolay yem!
297 Görüntüleme
03 Şubat 2010 - 23:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Alpsü Yaprak Türkiye’de ilk defa Ekspander yöntemiyle hazirlanan yemleri müsterilerine sunuyor. Sindirimi daha kolay olan bu yem hayvandan yüksek verim elde edilmesini sagliyor

AYYEM ürünleriyle hayvanci-lara hizmet vermeye baslayan Alpsü Yaprak Türkiye’de ilk defa Ekspander yöntemiyle ha-zirlanan yemleri müsterilerine sunuyor. Sindirimi daha kolay olan bu yem hayvandan yüksek verim elde edilmesini sagliyor. Ayyem firmasina süt aliminda da yaklasik 2 aydir aracilik ya-pan isletme Torbali, Tire, Ba-yindir ve Menderes bölgelerin-den sicak ve soguk süt alimi yapiyor. Isletme sahibi Mehmet Alpsü, geçtigimiz yillarda dü-sük olan süt fiyatinin yükselme-ye basladigini belirterek, sütün günümüzde kiymetli bir ürün haline geldigini söyledi.

EN KIYMETLI URUN OLDU
YAKLASIK 2 aydir Torbali’nin bütün köylerinden soguk ve sicak süt alimina basladiklarini belirterek Torbali disinda Ba-yindir Tire ve Menderes’den de süt alimi yaptiklarini söyleyen Alpsü “Geçmiste süt fiyatlari oldukça düsüktü. Bu nedenle de hayvancilikla ugrasan birçok kisi hayvanini kesti. Su anda süt en kiymetli ürünlerden biri haline geldi. Bizde bayiligini yaptigimiz Ayyem firmasinin araciligini yaparak süt toplama isine girdik. Süt toplama isine ilk girdigimizde süt fiyati 65-70 Krs arasinda degisiyordu. Su anda ise 80-90 Krs arasinda degisen fiyatlarla satiliyor. Bu fiyatlar da hayvancilikla ugra-sanlarin yüzünü güldürüyor. Süt fiyatlarinin yükselmesinde ihale fiyatinin yükselmesinin etkisi oldugu gibi bizim piyasaya gir-memizin de önemli ölçüde etki-si oldu” seklinde konustu.

EKSPANDER
BAYILIGINI yaptiklari Ayyem firmasinin hayvanlardan yüksek kalitede verim alabilmek için ürettigi yemlerle hayvanlarin tüm ihtiyaçlarinin karsilamasi saglamaya çalistigini belirten Alpsü “ Bizim müsterilerimize sattigimiz yemin en büyük özelligi Türkiye’de ilk defa Ekspander yani pismis yem tek-nolojisi kullanilarak üretiliyor olmasi. Bu sekilde üretilen ye-min hayvanlar tarafindan sindi-rimi daha kolay oldugu için yem maliyetinin büyük oranda düsmesini sagliyor. Ayyem’i kullanan hayvancilar saglikli bir hayvandan yilda ortalama 1 buzagi ve yüksek verimde süt elde ederler” dedi.

KAOS BASLAYABILIR
TEMEL amaçlarinin süt fi-yatlarinin stabil kalmasi ol-dugunu belirterek bu yüz-den de üreticiyle firma ara-sinda köprü vazifesi gör-düklerini söyleyen Alpsü “Tüketim bazinda süt sati-sinin düsmesi nedeniyle ü-retici firmalar de süt fiyatla-rini düsürme yoluna gidiyor. Bu durumda geçtigimiz yil-da oldugu gibi süt fiyatlarin-daki kaosun tekrar basla-masina sebep olabilir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web