Büyük Torbalı

Hepatit-B’yi resim yaparak yendi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hepatit-B’yi resim yaparak yendi
441 Görüntüleme
27 Ocak 2010 - 23:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hepatit-B’ye yakalandigi dönemde doktorlarin ‘Evde çikmayacaksin’ dedigi Abdullah Koca, hastaligi resim yaparak yendi. Genç ressamin tablolari hayat dolu

ÇAYBASI’NIN Karsiyaka Mahallesi’nde ikamet eden 55 yasindaki Abdullah Ko-ca, 2004 yilinda geçirdigi Hepatit-B hastaligi sonra-sinda ressam oldu. Doktor-larin “Evden çikmayacak-sin” sözü üzerine, kendisi-ne bir ugras arayan Abdul-lah Koca, resim yapmaya karar verdi. Yagli boya tablolari yapan Koca, kisa sürede kendisini gelistirdi. Hastaligindan bu yana top-lam 40 adet tablo yapan Koca, 2008 yilinda hastali-gindan kurtuldu. 55 yasin-daki ressam Koca, simdi-lerde hem resim yapiyor hem de evinin bahçesinde aricilikla ugrasiyor.

HASTALANINCA RESSAM OLDU
GEÇTIGIMIZ hafta Ata-türk Mahallesi’nde insaat isçiligi yapan ressam Rem-zi Kara’ndan sonra, bir res-sam da Karsiya Mahalle-si’nden çikti. 4 yil önce Di-yarbakir’in Çermik ilçesi-nin Seyhandede Köyü’nden Torbali’ya gelen Abdullah Koca, yaptigi resimlerle birçok ressama tas çikarti-yor. Koca’nin evinin duvar-lari yaptigi resimlerle süslü. 5 çocuk, 2 torun sahibi Ab-dullah Koca, “Diyarbakir’-da yasadigim dönemde, 2004 yilinda Hepatit-B has-taligina yakalandim. Hasta-neye gittigimde doktorlar bana evden kesinlikle çik-mamami ve dinlenmem gerektigini söyledi. Ben de doktorlarin söyledigini uy-dum ve evden çikmadim. Ancak bir süre sonra ken-dime oyalanacak bir ugras aradim. Resim yapmaya karar verdim. Yaptigim ilk resimler yeteri kadar olma-sa da gayet güzeldi. Sürekli olarak resim yapip durdum ve en sonunda 2 yil önce resim sayesinde hastaligimi yendim. Resim bana bir ilaç gibi geldi. Simdilerde resim yapmaya sürdürüyo-rum ve oldukça basarili eserler ortaya çikiyor” diye konustu.

ESERLERIM BUYUK BEGENI TOPLUYOR
ÇIFTÇILIK, insaat ustaligi ve elektrikçilikle ugrasan Abdullah Koca, yaptigi resimlerin çok begenildi-gini belirtti. Suana kadar yaklasik 40 resim yaptigini söyleyen Koca, “Yaptigim resimlerin birçogunu, akrabalarima ve dostlarima verdim. Genellikle manzara resimleri yapiyorum. Ge-nellikle hayal gücüme da-yanarak resim yapiyorum. Son zamanlarda kara kalem portre çalismalarina da me-rak saldim. Resim yapar-ken, kendimi çok özgür hissediyorum. O an çok farkli bir kisilige ve duygu-ya bürünüyorum. Resim disinda, bahçemde bulunan kovanlar sayesinde aricilik-la da ugrasiyorum.” sek-linde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web