Büyük Torbalı

Her duvarda bir sanat eseri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Her duvarda bir sanat eseri
381 Görüntüleme
15 Ocak 2010 - 23:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mimarca Dekorasyon ev dekorasyonunda bir farkliliga imza atarak el sanatlarinin sergilendigi ve farkli dekoratif desenlere boyanabilir duvar kagitlarini ilçe halkinin begenisine sunmaya basladiç

TORBALI’DA geçtigimiz aylar-da faaliyete baslayan Mimarca Dekorasyon ev dekorasyonuna ilçeye farkli bir soluk katacak. Torbali’nin hizla gelisen bir ilçe oldugunu ve bu gelisime paralel olarak modern binalar insaa edil-meye baslandiginin altini çizen isletme sahibi Zeki Çarboga, ilçe-de iç mekanlarin artik daha mo-dern ve etkileyici olacagini söyle-di. Iç dekorasyonda kara düzen çalismak yerine el sanatlarina önem verdiklerini belirten Çar-boga, Torbali’da bir ilki gerçek-lestirerek silinebilir ve farkli dekoratif desenlere boyanabilir duvar kagitlarini ilçe halkinin begenisine sunduklarini söyledi.

DEKORATIF DUVAR KAGITLARI
1970’li yillarda duvar kagitlarinin büyük ilgi görerek hemen her evde yerini aldigini belirterek her sene yapilan boya-dan kurtulma ve desenli duvarlar tasarlamayi saglamak amaciyla baslayan duvar kagitlarinin evler-deki yerini yeniden almaya basla-digini söyleyen Çarboga “Zaman-la yeni arayislar içine giren ve dekorasyon yenilikleri arayan tasarimcilar degisik malzemeler üretmeye basladilar. Bunlardan biri de son dönemlerde tekrar revaçta olan duvar kagitlari ve duvar kaplamalari. Son yillarda geçirdigi hizli degisimle rutubete dayanikli duvar kaplamalari kullanisli olmalari nedeniyle oldukça ilgi görmeye basladi. Tek renk ve birçok desen seçenegi bulunan bu malzeme duvarlara kendinden desenli, modern, sag-likli bir görüntü veriyor. Biz de bu anlamda Torbali’da bir ilki gerçeklestirerek dekoratif ve bo-yanabilir duvar kagitlarinin bayi-ligini yapmaya basladik. Bu du-var kagitlari siline biliyor, rutubet yapmiyor ve kolaylikla çikarila-bildigi için duvarda iz birakmiyor. Ayni zamanda farkli desen ve renk alternatifi bulunan bu ürün-ler her zevke hitap edebiliyor” dedi.

EL SANATINA ÖNEM VERIYORUZ

TORBALI’DA dekorasyon ala-ninda çok büyük bir bosluk oldu-gunu fark ettiklerini belirterek herkesin eski kara düzenle dekorasyon isi yaptigini söyleyen Çarboga “Biz farkli tasarimlari-mizla müsterilerimize hizmet vermeye çalisiyoruz. Tamamen el sanatlarina önem veriyoruz. Yap-tigimiz çalismalarla evlere farkli bir atmosfer kazandirmak istiyo-ruz. Amacimiz Torbali’daki evle-rin daha modern bir iç dekoras-yona sahip olmalarina katki saglamak. Iç mekanda yaratici çözümler arayanlara farkli teknik ve çözümlerin yer aldigi renkli bir dünya sunmaya çalisiyoruz. Duvarlara mermer, süet, bulut, jean, deri ve eskitme efekti veren Creative Effect ve yüzeylerde deri, toprak, kumas efekti ve gra-fik desenler yaratan cam tekstili uygulamasi Magic Effect boyalari ilçe halkinin begenisini kazani-yor. Simli boyalar da müsterile-rimizden ilgi gören diger boyala-rimizdan. Dekoratif duvar kagit-lari ve boyalarimizin disinda do-gal kaynak tasindan selaleler ve tavan alçilari yapiyoruz” dedi.

MODERN IÇ DEKORASYON
INSANLAR artik farklilik ara-diklarini belirterek siradan tasa-rimlar yerine günün geregine uygun sira disi tasarimlarin tercih edilmeye baslandigini söyleyen Çarboga “Büromuza gelen müste-rilerimiz verdigimiz hizmetteki farki hemen fark ediyor. Su ana kadar verdigimiz hizmetten müs-terilerimiz oldukça memnun. Torbali hizla gelisen bir ilçe. Bu gelisim yapilan binalarda da etkisini gösteriyor. Ilçede oldukça modern evler ön plana çikmaya basladi. Bu modern yapilara sira-dan degil sik ve modern iç deko-rasyon gerekiyor. Farklilik arayan ev sahipleri için ideal olan mal-zemeler ve tasarimlar ortami seç-kin ve zengin gösteriyor. Sanatsal dekorasyonlarin maliyetleri de çok fazla yüksek degil. Yüksek ücretler ödenerek alinan modern evler için modern iç tasarimlar için de bütçe ayirmak çok da zor degil” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web