Büyük Torbalı

Her kapidan çevrilen engelli genç intiharin esiginde

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Her kapidan çevrilen engelli genç intiharin esiginde
366 Görüntüleme
17 Mayıs 2010 - 21:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

PANCAR Kazim Karabekir Mahallesi’nde ikamet eden 32 yasindaki Gökhan Basyigit, en-gelli olmasina ragmen 14 yildir engelli maasi alamiyor. Engelli maasi alamadigi gibi issiz olan Basyigit, girdigi bunalim sonra-sinda 3 defa intihar girisiminde bulundu. Dogum sirasinda geçir-digi felç nedeniyle ayaklari güç-süz olan Basyigit, degnekle yü-rümek zorunda. Yetkililere çag-rida bulunan Gökhan, artik dis-lanmak istemedigini, sadece ça-lisabilecegi bir is istedigini belirtti.

IS VERMEMEK IÇIN BAHANE URETIYORLAR

2007 yilindan bu yana issiz olan Gökhan Basyigit, artik ailesine daha fazla yük olmak istemiyor.  Torbali Devlet Hastanesi’nden yüzde 60 is göremez raporu alan 32 yasindaki Gökhan, emekli olan anne ve babasiyla birlikte yasiyor. Yasa geregi yüzde 3 en-gelli çalistirma kuralina ilçedeki birçok firma maalesef uymuyor. Yillardir issiz oldugu için çare-sizlige sürüklendigini ifade eden Basyigit: “Is basvurusu yaptigim birçok is yeri, bana is vermemek için türlü türlü bahaneler üreti-yor. Dislanmaktan biktim. Adeta bizleri küçük düsürüyorlar. Geç-tigimiz aylarda girdigim buna-lim nedeniyle 3 defa intihar giri-siminde bulundum. Neden bizi disliyorlar? Bizim de herkes gibi çalismaya hakkimiz var. Kimse-nin ayrimcilik yapmaya hakki yok. Devletin koydugu yasaya bile uyulmuyor” dedi.
ENGELLI MAASI DA
ALAMIYOR

ISSIZ oldugu gibi engelli maasi alamadigini dile getiren Gökhan Basyigit: “Yüzde 60’lik engelli raporum olmasina ragmen yillar-dir engelli maasi baglatilmiyor. Tam 14 yildir maas almayi bek-liyorum. Alacagim bu parayla aileme daha fazla yük olmaya-cagim. Ben istemedim dünyaya bu sekilde gelmeyi. 1600 gün boyunca sigorta primlerim yati-rildi. Emekli olabilmem için 2000 gün daha çalismam gere-kiyor. Hiç olmazsa bunu tamam-lamak istiyorum. Ilçedeki hayir-sever is adamlari, bürokratlar ve siyasetçiler biz engellilerin yasadigi bu sikintilara bir an önce çözüm bulsunlar” seklinde konustu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web