Büyük Torbalı

Heyecan Dorukta

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Heyecan Dorukta
415 Görüntüleme
06 Ocak 2010 - 22:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP’li 405 delege bugün teskilati 3 yil yönetecek yeni baskanini seçecek. Mevcut Baskan Faruk Akpunar ve Eski Ilçe Baskani Ertan Çelik’in yarisacagi seçim saat 11.00’de baslayacak

CUMHURIYET Halk Partisi Ilçe Teskilati bugün tarihin en çekismeli kongrelerinden birine sahne olacak. Cumhuriyet Halk Parti’sinin 7 yillik ilçe baskani, tecrübeli siyasetçi Ertan Çelik ve koltugu ondan devralan ilçe siyasetinde yildizi yükselen genç siyasîlerinden mevcut Ilçe Baskani Faruk Akpunar Ilçe Baskanligi için ya-risacak. Kongre, saat 11.00’de Belediye Dügün Salonu’nda yapilacak.

SON MESAJLAR
TORBALI’DAN yogun katilimin olacagi ve delegelerin en az yüzde 95’nin hazir bulunacagi genel kurula Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu, Il Baskani Rifat Nalbantoglu ve programi müsait olan CHP’li Izmir Milletvekillerinin de katilmasi bekleniyor. 405 delegenin oy kullanacagi olagan genel kurulda ilk olarak Divan Heyeti belirlenecek. Ilçe Baskani Faruk Akpunar’in Faaliyet Raporu’nu okumasinin ardindan denetleme kurulu baskani denetleme raporunu okuyacak. Kongre öncesi son degerlendirmelerini yapan Çelik ve Akpunar delegelere sagduyu çagrisi yapti.
Akpunar, “Teskilat olarak yakaladigimiz dinamizm, hareketlilik ve çabayi uzun yillara yaymak istiyoruz. Adayligimi açikladigim günden bu yana gösterilen teveccüh partililerin de benimle ayni fikirde oldugunu gösteriyor” dedi. Çelik, “Ilçe Baskanligim dönemimde imza attigim basarilar ortada. Torbali’da tarih yazdik. Göreve gelirsek bu anlayis ile devam edecegiz”dedi.

Halef ve selef baskanlik için yarisiyor
CUMHURIYET Halk Partisi Ilçe Teskilati bugün tarihinin en çekismeli kongrelerinden birine sahne olacak. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 7 yillik ilçe baskani, tecrübeli siyasetçi Ertan Çelik ve kol-tugu ondan devralan ilçe si-yasetinde yildizi yükselen genç siyasilerinden mevcut Ilçe Baskani Faruk Akpunar Ilçe Baskanligi için yarisa-cak.
Bir dönem birlikte ayni tes-kilatta omuz omuza siyaset yapan iki isim bugün ayri ayri listelerde kiran kirana bir mücadelenin içerisinde yer alacak. 7 ay önce istifa ettigi görevine tekrar talip olan Er-tan Çelik ve 7 aydir sürdür-dügü görevi uzun yillara yay-mak isteyen Akpunar’in yari-sacagi kongre saat 11.00’de Belediye Dügün Salonu’nda yapilacak.

YOGUN KATILIM BEKLENIYOR
SÖLEN havasinda geçmesi için günlerdir hummali bir hazirlik içerisinde olunan kongre için CHP Kadin Kol-lari ve Gençlik kollari da son hazirliklarini tamamladi. Dün aksam Belediye Dügün Salo-nu’nun da bir dügün olmasi sebebiyle sabah saatlerine ka-dar devam eden salon hazirla-ma çalismalari tamamlandi.
Torbali’dan yogun katilimin olacagi ve delegelerin en az yüzde 95’nin hazir bulunacagi genel kurula Izmir Büyük-sehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu, Il Baskani Rifat Nalbantoglu ve programi müsait olan CHP’li Izmir Milletvekillerinin de katilma-si bekleniyor. 405 delegenin oy kullanacagi olagan genel kurulda ilk olarak Divan He-yeti belirlenecek. Ilçe Baska-ni Faruk Akpunar’in Faaliyet Raporu’nu okumasinin ardin-dan denetleme kurulu baskani denetleme raporunu okuya-cak. Belediye Baskani Ismail Uygur’un da bir konusma ya-pacagi kongrede baskan adaylari Faruk Akpunar ve Ertan Çelik’in disinda isteyen partililer görüslerini belirtebilecek.

CHP KAZANACAK
7 ay gibi kisa bir süre Ilçe Baskani olarak görev yapmasina ragmen teskilat tarafindan benimsendigini, kirginlarin geri döndügü, dinamik, herkesi kucaklayan bir teskilat olusturduklarini söyleyen Faruk Akpunar gazetemize kongre öncesi yaptigi son degerlendirmede, “CHP’ye yakisan bir kongre olacak” dedi. Yerel seçimde büyük basari yakalayan CHP Torbali Teskilati’nda bayragi daha ileri tasimak, güzel islere imza atmak için göreve talip oldugunu söyleyen Ak-punar, “Delegemizin istegi ile aday oldum ve simdi onlarin takdiri ile baskan seçilmek is-tiyorum. Teskilat olarak ya-kaladigimiz dinamizm, hare-ketlilik ve çabayi uzun yillara yaymak istiyoruz. Adayligimi açikladigim günden bu yana gösterilen teveccüh partilile-rin de benimle ayni fikirde oldugunu gösteriyor. Bugün, kongrenin sonucunda kazanan CHP olacaktir” dedi.

DELEGEYE BASKI YAPMIYORUZ
DELEGEYE baski yapildigi yönündeki iddialari kabul etmeyen Faruk Akpunar, “CHP delegesi baski ile oy kullanacak bir yapida degil-dir. Kaldi ki bizim buna ihti-yacimiz da yok. Delegemizin sagduyusuna inaniyoruz ve güveniyoruz. Hep dogru ka-rari veren delegemiz simdi de en dogru karari verecektir. Belediye Dügün Salonu’nda seçim sona erdiginde kazanan CHP olacaktir, demokrasi olacaktir. Demokratik bir se-çim söylememi tekrar ediyo-rum. Hiçbir olumsuzluga meydan vermeden, polemige girmeden, coskulu bir seçim geçirmek istiyoruz. Sonuç simdiden ilçemize ve partimi-ze hayirli olsun” dedi. Seçim öncesi delege listesinden kimlerin yer aldigi ile ilgili hiçbir açiklama yapmayan Faruk Akpunar, “Listeyi ben hazirlamadim, partililer hazir-ladi. Bu liste bir kisinin degil, CHP Ilçe Teskilati’nin liste-sdiir. Herkesi kucakladik.”

Çelik: Bir kez daha tarih yazacagiz
29 Mart seçimlerinden sonra AK Partili Belediye Meclis Uyesi Ender Subakan’in Belediye Baskan Yardimciligina getirilmesine tepki olarak görevin-den istifa eden ve bugün yapilacak kongrede ye-niden ayni göreve talip olan Ertan Çelik seçim öncesi yaptigi son degerlendirmede delegelere “Mutlaka kongreye katilin” çagrisi yapti. Ekibi ile birlikte aylardir köy ve beldeleri dolasan, dele-geler ziyaretlerinde bulunan Ertan Çelik delege-nin sagduyusuna güvendigini söyledi. Ertan Çelik, “Ilçe Baskanligim dönemimde imza attigim basarilar ortada. Torbali’da tarih yazdik. Ust üste 2 seçim kazandik. Göreve gelirsek bu anlayis ile devam edecegiz. Teskilatimizin çalismalari ile Torbali’da rekor oy oranina ulastik. Simdi ayni rekoru genel seçimde kirmak istiyoruz” seklinde konustu. Ertan Çelik kongrede birlik ve beraberlik havasinin mutlaka korunmasi gerektiginin de altini çizdi.

ERTAN ÇELIK’IN KESINLESEN LISTESI

Meryem Bagdatli – Mimar
Kazim Çelimli – Bel Mec. Uyesi
Mustafa Yetkil – Emekli Ögretmen
Hasan Yilmaz – TTO Eski Meclis Baskani
Ifakat Çavus – Kadin Kollari eski Bskn
Mehmet Kurt – Bld. Mec. Uyesi – Esnaf
Muharrem Yilmaz – Emekli PTT Müdürü
Osman Yakar – Esnaf
Hasan Kudayyilmaz – Insaat Mühendisi
Hamdi Tomba – Çiftçi
Mehmet Sarigöl – Sendikaci
Ilhan Yavuz – Emekli
H. Dahi Tünaydin – Esnaf
Adem Atalay – Esnaf

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web