Büyük Torbalı

Hiç kimse ‘Nezarethanede dayak yedim’ diyemeyecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hiç kimse ‘Nezarethanede dayak yedim’ diyemeyecek
257 Görüntüleme
21 Şubat 2010 - 23:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni Emniyet binasi sahip oldugu özelliklere birçok ilki bünyesinde barindiriyor. Suçlu ve vatandaslarin asla karsilasmayacagi binada, nezarethaneler de 24 saat izlenecek

2007 yilinda yapimina basla-nan yeni Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügü Binasi, mo-dern yapisiyla Izmir’in en islevsel emniyet binalarindan biri haline geldi. 3 yil 2,5 yil gibi bir süre içerisinde tamamlanan binada suçlular karakolda islemlerini görürken, vatandaslar ise resmi islemlerini diger ana binada gerçeklestirecek. Bu özelligi sayesinde suçlular ve vatandaslar yeni emniyet binasin-da birbirleriyle hiç karsilas-mayacak. Yapimi için yaklasik 800 bin TL’nin harcandigi binada çevre düzenlemesinin tamamlanmasiyla birlikte birkaç ayda hizmete açilmasi bekleniyor.

BINA BIRÇOK ILKI BARINDIRIYOR
MURATBEY Mahallesi’nde bulunan DSI’ye ait metrekare alana sahip bina, 2,5 yil önce emniyet binasi yapimi için restore edilmeye baslandi. Büyük bir bölümü tamamla-nan binada suanda, çevre dü-zenlemesi çalismalari yapi-liyor. Birçok ilki ve farkliligi barindirmasiyla dikkat çeki-yor. Özellikle binanin bahçe-sinde bulunan polis merke-zinde ön ve arka giris kapi-lari, personel odalari, camli-ses sistemli sorgu odasi ve nezarethaneler bulunuyor. Ana binada ise vatandasin, islemini daha rahat bir sekil-de yapabilmesi için trafik büro, evrak arsivi, pasaport-ruhsat büro, personel gibi bü-rolar ilk 2 katta bulunuyor. Ana binayla polis merkezi binasinin ayrilmasi sayesinde vatandas ve suçlunun yan ya-na gelmemesi hedefleniyor.

NEZARETHANELER 24 SAAT IZLENECEK
KARAKOL binasinda 3 ne-zarethane bulunurken bunlar-dan bir tanesi ise çocuk neza-rethanesi olarak kullanilacak. Çocuklar için yapilan neza-rethanesi ile yetiskin nezaret-hanesi tamamen ayri bir bö-lümde olacak. Buralara giris çikislarda farkli noktalardan gerçeklestirilecek. Bu sayede çocuklar ve yetiskin suçlula-rin bir birlerini görme ihti-malleri de ortadan kalkacak. Yetiskin nezarethanelerinin içinde bulunan güvenlik ka-merasi sayesinde kisiler 24 saat boyunca izlenecek. Bu çalismayla birlikte sahislarin, “Bize dayak atildi” iddia-larinin da önüne geçilecek. Nezarethaneler için yerlesti-rilen demir parmakliklar ise, standartlara uygun kalinlikta yapildi. Öte yandan bina ge-nelinde de bulunan 13 güven-lik kamerasiyla tüm noktalar kolaylikla izlenebilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web