Büyük Torbalı

Hisse ortagi arsasina çit örünce evinde mahsur kaldi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hisse ortagi arsasina çit örünce evinde mahsur kaldi
223 Görüntüleme
01 Şubat 2010 - 22:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KARAKUYU’DA traji komik bir olay yasaniyor. 14 fertli Özalaca ailesi, komsularinin bahçelerine çit örmesiyle yolsuz kaldi. 14 yildir oturduklari eve, girebilmek için tarlalardan geçmek zo-runda kalan Özalaca ailesi, yetkililer-den bu duruma bir çözüm bulunmasini istiyor. Hisseli tapu ortaklarinin, bah-çeyle birlikte yola da çit dösemesi sonucu, evlerinde neredeyse mahsur kalan aile bir an önce yol istiyor.

9 AYDIR MAHSUR
KARAKUYU’NUN Tepe Mahallesi Basak Sokak’ta yasanan olay filmlere konu olacak cinsten. Abdülhadi Özalaca tam 14 yil önce Karakuyu’da, 3041 metrekarelik bir arsayi 4 kisiyle birlikte hisseli olarak aldi. Özalaca arazisine ev yapmak için kollari sivadi. Evini ta-mamladiktan sonra ailesiyle birlikte buraya yerlestiler. Evlerinin hemen önünden de Basak Sokak’a ait yol ge-çiyordu. Ancak tam 9 ay önce yan komsusu, evinin bahçesini çitle örer-ken, yolu da bahçesine dahil etti. Bu olaydan sonra Özalaca ailesi âdeta evlerinde mahsur kaldi. Evlerinden di-sari çikamadiklarini söyleyen Abdülha-di Özalaca, “Komsumuz 13 yil boyun-ca evimize gidip geldigimi yolu bir an-da kendi bahçesine dahil etti. 9 aydir magdur durumdayiz. Geçtigimiz aylar-da Izmir Büyüksehir Belediyesi yetki-lileri, bu yolu gösteren sokak tabelasi asti. Ancak sahis, bunu da yerinden söküp baska bir yere çakti. Evimizin önü, sagi, arkasi, solu tamamen kapali”

ÇITLERIN ALTINDAN GEÇIRDILER
9 aydir yetkililere bildirmelerine rag-men herhangi bir netice elde edemedik-lerini söyleyen Özalaca, “Tapunun his-seli ortaklarindan Ayhan Bilir de yol sorunu nedeniyle arazisine ev yapami-yor. 3 ay önce kalp krizi geçirdim. Ambulans yol olmamasi nedeniyle eve giremeyince çocuklarim beni tellerle çevrili çitin altindan geçirdi. Evimiz adeta kapali cezaevi gibi. Bu evde bir yangin çiksa biz nasil kurtulacagiz veya, itfaiye ekipleri nasil yangina müdahale edecek” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web