REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Icra memurunun AVUKAT ORDUSU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Icra memurunun AVUKAT ORDUSU
328 Görüntüleme
05 Mayıs 2011 - 21:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Isadami Cumali’nin sikâyetçi oldugu 1. Icra Müdürlügü’nde görevli memur Hasan Balta’yi 25 avukat destekledi. Avukat ordusunun katildigi davada hem hakim hem de davali Cumali büyük sok yasadi

TORBALI Adliyesi’nde geçtigimiz haftalarda görülen durusma ilginç bir görüntüye sahne oldu. Is adami Naim Cumali’nin (56) hakkinda sikâyetçi oldugu 1. Icra Müdürlügü’nde görevli memuru bir avukat ordusu savundu. 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tam 25 avukat hazir bulunarak icra memurunu savundu. Icra davalari nedeniyle sik sik icra memurlariyla irtibat halinde olan avukatlarin, durusmada psikolojik baski kurmasi Naim Cumali’yi isyan ettirdi. Cumali: “Kimse icra memurlarini dava etmesin yoksa avukat ordusuyla karsi karsiya kalirlar” diyerek sitemde bulundu. Icra memuru ise avukatlarin kendisini sevdigi için davasina gönüllü olarak katildiklarini iddia etti.

DURUSMA SALONU AGZINA KADAR DOLDU

TORBALILI is adami Naim Cumali, 2009 yilinda Karakuyu’da bulunan zeytinyagi fabrikasini borçlari nedeniyle kapatmak zorunda kaldi. Haciz islemleri sirasinda fabrikada bulunan leasingli (kiralik) zeytinyagi tanklari da listeye dahil edildi. Fabrika sahibi Naim Cumali, 1. Icra Müdürlügü’nde müdür muavini olarak görev yapan Hasan Balta’nin tüm söylemlerine ragmen leasingli mallari listeye dahil ettigini belirtti. Bunun üzerine solugu Cumhuriyet Savciligi’nda alan Cumali, icra memurunu sikayet etti. Sikayet üzerine harekete geçen savcilik, dosyayi mahkemeye tasidi. Ilk durusma 11 Kasim 2010 tarihinde 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 1. Icra Müdürlügü’nde görevli memurunun yargilandigi davaya tam 25 avukat katildi. Icra memurunu savunan avukat ordusu, durusma salonunu agzina kadar doldurdu. Avukat ordusunun katildigi davada hem hakim hem de davali Naim Cumali büyük sok yasadi.

DAVACI SASKINLIK IÇERISINDE

DAVAYA bakan hakimin tepkisi üzerine bir sonraki durusmalarda avukat sayisi önce 13’e ardindan da 6’ya kadar düstü. 19.04.2011 tarihinde görülen davada Hasan Balta beraat etti. Davadan çok, durusmaya katilan avukatlarin fazlaligi dikkat çekti. Ilçedeki neredeyse avukatlarin yarisinin icra memurunu savundugunu söyleyen Naim Cumali: “Durusmada maalesef beni savunacak avukat bile bulamadim. Bir devlet memuru nasil oluyor da bu kadar avukat tutabiliyor. Zengin bir is adamini bile hiçbir davada bu kadar avukat savunmamistir” diye konustu.

AVUKAT BULAMADIM

Naim Cumali: “Durusmada maalesef be-ni savunacak avukat bile bulamadim. Bir devlet memuru nasil oluyor da bu kadar avukat tutabiliyor.” seklinde isyan etti.

DURUST MEMURUM

25 avukatin savundugu icra memuru Hasan Balta: “Ben dürüst bir memurum. Herkes beni seviyor. Gönüllü olarak av-ukatligimi üstlendiler” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web